Temperaturat në minus dhe reshje dëbore, ja si do jetë moti në janar

Temperaturat në minus dhe reshje dëbore, ja si do jetë moti në janar

16:53, 01/01/2019

Dimri i vitit q? lam? pas ka qen? i but? dhe sikurse sinoptikan?t e kishin prashikuar u karakterizua nga temperatura m? t? larta se normalja. Por duket se dit?t e para t? vitit t? ri nuk do t? mbeten n? t? nj?jtat vlera.

Sinoptikan? parashikojn? ulje temperaturash dhe reshje d?bore n? zonat verilindore t? vendit.  Në vlerat e tyre mesatare temperaturt do t? luhaten si n? vijim.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore -4/2°C
Zonat e ulëta 1/11°C
Zonat bregdetare 4/11°C

Ditën e mërkurë masa ajri të ftohta arktike do të afrohen në vendin tonë. dhe te premten ato do te behen me prezente. Moti do të jetë me vranësira dhe rreshje bore në zonat malore, ndërsa në zonën perëndimore do të ketë reshje shiu.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco