FOTO/ Moti, ja çfarë pritet të ndodhë ditën e hënë

FOTO/ Moti, ja çfarë pritet të ndodhë ditën e hënë

23:43, 09/12/2018

Dita e parë e javës do të nisë sërish me reshje shiu.

Kështu thuhet në parashikimin e motit për ditën e hënë nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

Ndërsa temperaturat do të jenë njësoj si ditën e diel.

Parashikimi i motit për ditën e hënë:

Reshjet

Ditën e hënë priten reshje të dobëta, siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark.

Image

Temperaturat

Ditën e hënë temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 6 / 15 °C

në vendet e ulëta: 7 / 13 °C

në vendet malore: 0 / 7 °C

Era

Ditën e hënë era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco