E hënë, reshje të pakta, nis rritja e temperaturave Kanionet e Osumit, dimër 2018.

E hënë, reshje të pakta, nis rritja e temperaturave

07:26, 03/12/2018

Fillimi i javës dt 03 Dhjetor 2018  moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje të pakta shiu të pakta përgjatë vijës bregdetare.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 3 me  lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          -1/9°C 
Zonat e  ulëta           6/17°C
Zonat  bregdetare    8/18°C

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco