Moti, parashikimi më i fundit për sot e nesër

Moti, parashikimi më i fundit për sot e nesër

13:35, 11/07/2018

IGJEUM ka publikuar parashikimin më fundit për motin. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, sot pasdite dhe nesër, e enjte, 12 korrik, priten reshje t? dob?ta ose lokalisht t? dob?ta ne 2 qarqet e veriut.

Reshjet pritet t? jen? t? përqendruara kryesisht në zonat malore t? qarqeve. Në ndonjë rast të rrallë, në zona shumë të kufizuara reshjet mund të jenë edhe në formën e shtrëngatës me kohëzgjatje të shkurtër (zakonisht, pasditeve dhe mbrëmjeve). Kjo mundësi do të jetë më e vogël sesa gjatë ditëve të kaluara.

Nesër (e enjte, dt.12) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 20 / 29 °C
në vendet e ulëta: 17 / 32 °C
në vendet malore: 14 / 28 °C

ERA
Sot pasdite (e mërkurë, dt.11) dhe nesër (e enjte, dt.12) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment