Marrëveshja e parë e opozitës, PD dhe LSI ndajnë komisionet

Marrëveshja e parë e opozitës, PD dhe LSI ndajnë komisionet

10:21, 13/09/2017

Opozita në parlament ka bërë marrëveshjen e parë: PD dhe LSI kanë ndarë drejtimin e tre komisioneve parlamentare.

Nënkryetari i PD, Edmond Spaho dhe kryetarja e LSi, Monika Kryemadhi kanë rënë dakord gjatë bisedimeve në mesnatë që PD të kryesojë Komisionin e Integrimit me Genc Pollon dhe Komisionin e Mediave me Albana Vokshin dhe LSI të drejtojë Komisionin e Shëndetësisë me Petrit Vasilin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment