Skandali Rama-McGonigal/ Berisha: Gati për betejën finale, shqiptarët s'mund ta pranojnë këtë kryeministër

Skandali Rama-McGonigal/ Berisha: Gati për betejën finale, shqiptarët s'mund ta pranojnë këtë kryeministër

12:10, 28/01/2023
A+ Aa A-

Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi sërish nga Mati skandalin mes Edi Ramës dhe agjentit të lartë të FBI, Charles McGonigal.

Ai u bëri thirrje demokratëve që të bëhen gati për betejën finale.

“NĂ« vitin 1990, misioni ynĂ« ishte tĂ« pĂ«rmbysim monizmin e Ramiz AlisĂ« dhe bllokmenĂ«ve hoxhistĂ«. U pĂ«rballĂ«m me çdo lloj terrori por nuk u mposhtĂ«m. Forca e idealeve tona e pĂ«rmbysi atĂ« regjim. Sot pas 32 vitesh jemi pĂ«rsĂ«ri nĂ« njĂ« monizĂ«m, qĂ« bazohet te krimi, droga dhe korrupsioni shqiptar dhe ndĂ«rkombĂ«tar.

Edi Rama, armik i lirisë së shqiptarëve, ia ka dalë që me taksat tuaja, me paratë tuaja, të rekrutojë, në kundërshtim me ligjet e vendit dhe SHBA, njërin nga personat më të rëndësishëm në fushën e sigurisë së asaj toke. Por ky është akt, të cilin duhet ta ndëshkojmë dhe do e ndëshkojnë shqiptarët. Shqiptarët nuk mund të pranojnë një kryeministër që angazhohet në korrupsionin botëror kundër opozitës shqiptare.

Ndaj dhe sot, çdo demokrat dhe demokrate, çdo qytetar dhe qytetare e Matit, Klosit dhe gjithĂ« ShqipĂ«risĂ« janĂ« nĂ« njĂ« mision historik: pĂ«rmbysjen e kĂ«tij monizmi tĂ« urryer. PĂ«rmbysjen e kĂ«tij monizmi armik tĂ« lirisĂ« dhe shqiptarĂ«ve, pĂ«rmbysjen e njĂ« njeriu qĂ« nĂ« shtatĂ« vite pĂ«rzuri 31 pĂ«rqind tĂ« popullatĂ«s, çka nuk ka ndodhur nĂ« asnjĂ« luftĂ«, nĂ« asnjĂ« vend pĂ«rveçse nĂ« ShqipĂ«ri,” tha Berisha.

“Misioni ynĂ« Ă«shtĂ« largimi njĂ« minutĂ« e mĂ« parĂ« i Edi RamĂ«s nga pushteti. Ne, sĂ« shpejti kalojmĂ« nĂ« betejĂ«n finale, kundĂ«r kĂ«tij armiku, i cili turpĂ«ron çdo vend, çdo njeriu, çdo qytetar. KundĂ«r kĂ«tij armiku, qĂ« zbaton parimet mĂ« tĂ« zeza ndaj kundĂ«rshtarit dhe opozitĂ«s. KundĂ«r kĂ«tij armiku tĂ« pabesĂ«, tĂ« paskrupullt, qĂ« nuk ngurron t’i fusĂ« thika edhe partnerit mĂ« kryesor strategjik tĂ« ShqipĂ«risĂ«.

Edi Rama ka tejkaluar çdo lloj pragu, çdo lloj vije tĂ« kuqe. Çdo ditĂ« qĂ« qĂ«ndron Ă«shtĂ« dĂ«nim, Ă«shtĂ« haraç, Ă«shtĂ« turp pĂ«r çdo shqiptar. Ndaj dhe tĂ« ngrihemi, t’i tregojmĂ« botĂ«s se ne kurrĂ«, korrupsioni nuk na mposht. Se ne kurrĂ« fatkeqĂ«sia nuk na mposht. Se ne kurrĂ« nuk pranojmĂ« dhe nuk do pranojmĂ« monizmin, pĂ«rkundrazi do bĂ«jmĂ« gjithçka, çdo sakrificĂ« qĂ« shqiptarĂ«t tĂ« votojnĂ« si qytetarĂ« tĂ« lirĂ«. Ndaj tĂ« bĂ«hemi pĂ«r betejĂ«n tonĂ« finale, me çdo çmim, me çdo kusht, qytetarĂ«t duhet tĂ« votojnĂ« tĂ« lirĂ«,” shtoi kryedemokrati.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco