TABELA/ Rritet pjesëmarrja, ja sa demokratë kanë votuar deri në orën 17:00

TABELA/ Rritet pjesëmarrja, ja sa demokratë kanë votuar deri në orën 17:00

19:17, 22/05/2022
A+ Aa A-

Partia Demokratike ka bërë publike shifrat e votuesve demokratë deri në orën 17:00.

Sipas njoftimit, kanë votuar 38 184 anëtarë për zgjedhjen e kryetarit të ri të PD-së.

Njoftimi

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale pranë Partisë Demokratike njofton se pjesëmarrja në votime për Kryetar të PDSH deri në orën 17.00, sipas qarqeve, pasqyrohet në tabelën bashkengjitur.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale fton të gjithë anëtarët e PD që ende nuk kanë votuar, të bëhen pjesë e procesit më të rëndësishëm në historinë e PD, në procesin e votimit për zgjedhjen e Kryetarit të PDSH me parimin “një anëtar një votë”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco