Për hatër të Erdogan/ Pacolli tallet me Skënderbeun: Sot dita ndërkombëtare e Picës

Për hatër të Erdogan/ Pacolli tallet me Skënderbeun: Sot dita ndërkombëtare e Picës

23:13, 17/01/2022
A+ Aa A-

Kryetari i AKR-së në Kosovë, Bexhet Pacolli ka ironizuar në mënyrë të shëmtuar datën e sotme, që është vdekja e Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu 17 janar 1468.

Në postimin e tij në Facebook, Pacolli ka shpërndarë një foto me dixhiturën ‘dita ndërkombëtare e picës’.

Në këtë mënyrë Pacolli ka treguar simpatinë e tij dhe vasalitetin ndaj presidentit turk Rexhep Taip Erdogan.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

arqile18/01/2022 10:11

O pacolli o beseprere oi pacipe te dhjefsha mu ne para qe ke ti sje njeri lere te tjerat palaco.

Bai18/01/2022 09:35

Pershendetje! Jam nje ndjekes i rregullt i portalit tuaj dhe te them te drejten jeni i vetmi burim informacioni per mua, qofte ne celulare , ne TV dhe ne laptop. Arsyeja eshte se me dukeni se dalloni nga te tjeret. Por pse duhet te bini ne keto nivele !? Pasolli ka bere nje postim per qefin e tij dhe ju beni interpretime Skenderbeu, vasali, Erdogani, leshi, preshi. Gjithesecili ka shijen e vet, dikush don Skenderbeun e gezofsh, ai tjetri don Erdoganin e gezofte, ky tjetri don pica i befte mire .... Nivel shume i ulet. Turp Me vjen keq.

arqile18/01/2022 05:18

Mer rendesi ndrimi i popullsise qe beri turku,ky pisi dhe shume mysliman te tjere, nuk jane shqiptare ,po jane race muti turq lam dyrla qelbesira turku, njerzit e ketyre i ka perdhunuar qe doli kjo race basdarde.

Shqiptari18/01/2022 00:27

SOT DITA NDERKOMBETARE E PIDHIT TE SATOM DHE E PISHIT TE GRUAS TATE!!! PLEHRAT E MUTIT!! BYTHEQIRA QE PER XHEPIN TUAJ SHKELNI MBI GJAKUN E SHQIPTAREVE NDER SHEKUR, TE DERDHUR NE LUFTRA TE PERGJAKSHME KUNDER PUSHTUESVE OSMANE DHE SHOVINISTEVE SERBE!!! PER CFARE I KEMI VELLEZER TURQIT NE SHQIPTARET? QE PER 500 VJEN NA SHKERDHYEN NENAT, GRATE, VAJZAT DHE MOTRAT??? QE PER 500 VJET JO VETEM QE NUK SOLLEN ASNJE LLOJ QYTETERIMI PER SHQIPTARET, ASNJE SHKOLLE APO UNIVERSITET, POR NUK NA LEJONIN QE TE HAPNIM SHKALLAT TONA SHQIPE DHE T'IU MESONIM DHE TRASHEGONIM BREZAVE TANE GJUHEN TONE SHQIPE!!! SERVILET E MUTIT!! MOS TE KISHTE QENE HEROI YNE KOMBETAR GJEGJ KASTRIOTI, NE DO TE ISHIM SHFAROSUR NGA TURQIT DHE NUK DO TE EKZISTONIM FATE SI KOMB!! SOT NUK KA KURRE POPUJ DHE SHTETE MIQ, POR KA VETEM INTERESA, PARTNERITET, ALEANCA DHE MARREVESHJE EKONOMIKE, SHKENCORE, USHTARAKE DHE FINANCIARE. POLITIKANET, SHTETARET DHE PUSHTETARET TANE PO NA VJEDHIN, PO NA GRABISIN, PO NA RRENOJNE, PO NA SHKATERROJNE GJITHCKA DHE PO NA HANE TE GJALLE NEVE SHQIPTAREVE, DHE NA QENKAN KAQ MIQ TE NGUSHTE DHE VELLEZER ME NJE TE HUAJ!!!

Shto koment

Denonco