Lajmi i fundit

LIVE/ Mbahet Kuvendi Kombëtar i PD

Basha in the parliament: Criminals filed by FBI and DEA are sitting among the majority MPs

Basha in the parliament: Criminals filed by FBI and DEA are sitting among the majority MPs

10:58, 16/11/2021
A+ Aa A-

The marathon session for the state budged is continuing without the presence of Albanian Premier Edi Rama in the parliament. Meanwhile, Democratic Party Chairman Lulzim Basha said criminals are seated among the MPs.

Basha made his declaration after the Socialist Party MP Klotilda Bushka made remarks for the language used in the parliament, inviting the MPs to respect the ethics code. Basha responded that the majority cannot make moral for ethics when in the room there are criminals present.

“This stack of papers, the ethics code, is a waste of money. It is nothing but a cover for a problem that existed before 2013 too but has reached global dimensions after 2013. Right now that we’re speaking, there are criminals in this parliament, filed from the FBI, DEA. There are also servants of the structured criminal organizations”, Basha said.

“Behind me sits someone (Premier Rama – Syri) that has used the worst insults and the most vulgar language, especially for the ladies, for eight years. You cannot teach us lessons on moral and the ethics code”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shaba16/11/2021 14:49

O idiot! O hajvan! O injorant! O debil! O mashtrues! Fol me emra konkret, nesë ke bythë, po qe se je burrë dhe mos fol kot më kot sikur je gruaja e Lali Plehut apo burri i Gaz Bardhit?? Fol me emra konkret dhe tregoi me gisht, cilët janë këta kriminelë të ulur në parlament dhe po i kërkoka CIA dhe FBI, dhe nuk po i gjen dot???!!! Ke 8 vjet që na çan trapin oligarkët-oligarkët-oligarkët dhe klientët-klientët-klientët e pushtetit, të qeverisë dhe të Ramës, dhe asnjë emër konkret!!! Bythëqir muti!!! Fol me emra, boll na recitove vjersha si skuth!!! Paska në parlament sot kriminelë që i kërkoka CIA dhe FBI, ndërsa DASH nuk i ditka, nuk i gjen dot dhe na shpall non-grata dhe anti-amerikan Sali Berishën dhe ti o plehrë e përjashton!!! Ti je një copë trapi idiot dhe budalla që Rama tall bythën ditë e natë!!! More në qafë të gjithë Shqipërinë! Kjo që i ke bërë ti Shqipërisë që në 2017 nuk krahasohet as me 1997. Por shqiptarët, pas 4 vitesh të tjera do ta kuptojnë dhe do ta ndjejnë!

Demokrati16/11/2021 14:30

KUVENDEVE TË PARA 2013 U HA MUTIN TI, O PLEHRA I MUTIT!!! O LEGEN RAMISTO-SOROSIAN!!! HIDHE NGA HIDHE DHE PËRSËRI DO TA LIDHËSH ME PERIUDHËN MË TË NDRITUR TË SHQIPËRISË DEMOKRATIKE 2005-2013!! ME PERIUDHËN KUR, NËN QEVERISJEN E DR. BERISHËS, SHQIPTARËT DHE SHQIPËRIA PANË DY DITË TË BARDHA! NËSE NË PARLAMENTET E PARA 2013 KA PATUR TË ULUR KRIMINELË, AI KE QENË VETËM TI, O UTURAKU I EDVIN KRISTAQ RAMËS DHE LETRA HIGJENIKE E LALI PLEHUT!!! A E KE VËNË RE? QË KUR JE HEDHUR TI NË SULM KUNDËR DR. BERISHËS, LEGJENDËS SË DEMOKRACISË SHQIPTARE, LALI PLEHU NUK KA DALË MË QË TË SHAJË AS PD, AS TY DHE AS BERISHËN!!! SEPSE ATË DETYRË E KE MARRË VETË PËRSIPËR, O TRADHËTAR I MUTIT!!!

Cimi16/11/2021 11:26

Kam nje pyetje: Thuhet ne media se Bashes i eshte refuzuar viza per te hyre ne Amerike. A mund ta pyese dikush perse??

Shto koment

Denonco