Manjani, Bashës: A të mbron bodyguardi nga 'Foltorja' dhe Covidi?

Manjani, Bashës: A të mbron bodyguardi nga 'Foltorja' dhe Covidi?

21:32, 13/10/2021
A+ Aa A-

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar vendimin e qeverisë që ngarkon me detyrë Gardën e Republikës, për të ruajtur kryetarin e opozitës, Lulzim Basha. 

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani shkruan: 'A të mbron bodyguardi nga Foltorja?! Po nga covidi?! Qesharakë pa kufinj!'

Postimi
Po po, ëhë!

Do ju ruajnë bodyguardët, posi!

N’at krah flini…

Po ju flini, flini!

Gjumë të ëmbël.

Keni mbrojtjen e organeve tona fuqishme…
***
Kush ka nevojë për bodyguargë ka kry punë me këtë realitet. Kam qenë, jam e do jem i bindur për këtë gjë.

Jo më kot njerëzia të uron “t’rujt zoti”.

Askush e askund nuk ka shprehje “t’rujt bodyguardi”!

Mos është më kollaj me qenë njeri normal që si ke borxh kujt?!

Se po u nis borxhliu me të lyp borxhin ska bodyguard që të ruan më, or ti!

Uh, pyetje:

A të mbron bodyguardi nga Foltorja?!

Po nga covidi?!

Qesharakë pa kufinj!

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

tirana14/10/2021 18:50

O Yll , a ta boj i pytje : ...po ti kur ishe minister , a i hupje makines , apo vishe ne kambe si puna e ministrave te Britanise se madhe ....??!!

Shto koment

Denonco