Manjani: Refuzoj të besoj atë që thotë 'ministresha e propagandës', zonja Kim!

Manjani: Refuzoj të besoj atë që thotë 'ministresha e propagandës', zonja Kim!

11:02, 25/09/2021
A+ Aa A-

Nga Ylli Manjani.

Marrëdhëniet diplomatike një shtet i vendos me një shtet tjetër. Shtetet komunikojnë e bashkëpunojnë me njëri-tjetrin ndaj dhe quhet bashkëpunim ndërshtetëror. Janë konventa e akte ndërkombëtare pa fund që rregullojnë këto gjëra.

Shteti i zonjës Kim, sipas kësaj të fundit kuptohet, paska 30 vjet që paska bashkëpunuar me PD, jo me shtetin shqiptar.

Hajde llogjikë, hajde!

Hajde diplomaci, hajdeeee!

Shtetet nuk ndërtojnë aleanca me parti të vendeve të tjera. Me asnjë parti kudo qoftë e sado e madhe të jetë!!!

Zaten kështu katandiset imazhi i një Ambasade kur ambasadori/ja bën detyrën e ministrit të propagandës. Dhe jo të propagandës së qeverisë që e ka emëruar, por të qeverisë në shtetin e të cilës shërben.

Ky quhet amerikanllëk shqiptar. Pash hatrin e t’madhit zot na e kurseni imazhin e mirë që ende kemi për demokracinë amerikane!

Në emër të këtij imazhi refuzoj të dëgjoj e të besoj atë që thotë ministresha e propagandës, zonja Kim.
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lali 25/09/2021 15:01

O manjan, gjithmone I zgjuar ,largpames dhe I sakte per kete pacavuren qe vetem amerikane nuk eshte, por prape je pak skuth.

Shqiptari25/09/2021 12:27

MINISTRESHES AZIATIKO-AMERIKANES AMBASADORESHES DHE QEVERISE AMERIKANE SOT NUK I INTERESON FARE, PO FARE, FARE PD APO OPOZITA, POR VETEM LULUSHI!!! SEPSE DUKE MBAJTUR LULUSHIN DHE GAZRAT E TIJ NEN SQETULLEN DHE TUTELEN E KIMETES, PARTIA DEMOKRATIKE ZVOGELOHET ME 25%, OPOZITA SOT ESHTE E PERCARE DHE E SHPARTALLUAR DHE KESHTU REGJIMI I SATRAP SULLTAN SALEPIT TE SURRELIT ESHTE I GARANTUAR TE PAKTEN KETO 4 VITE!!! KJO VEPRIMTARI ANTI-SHQIPTARE E KIMETES DHE DASH NE MBROJTJE TE NJE REGJIMI KRIMINAL NARKO-FASHIST, E BEN IMEDIATE DHE URGJENTE BASHKIMIN E TE GJITHE DEMOKRATEVE SHQIPTARE, INTELEKTUALEVE ME DHE PA PARTI, E TE GJITHE OPOZITES SE VERTETE NE NJE FRONT TE VETEM PATRIOTIK ANTI-MAFIOZ, ATDHETAR PER TE SHPETUAR DEMOKRACINE SHQIPTARE!! KY BASHKIM TE BEHET SA ME SHPEJT, PERPARA SE SA SHQIPERIA TE JETE KATANDISUR SI AFGANISTANI APO HAITI!!! KJO ESHTE DHURATA E FUNDIT E SOROSIANEVE AMERIKANE NE PUSHTET!!! SHQIPERIA NUK KA NEVOJE PER NJE QEVERI DHE PUSHTET TE AMBASADOREVE AMERIKANE!!!

Qytetari 25 shtator 202125/09/2021 12:05

Shumë bukur i ke thënë o Ylli Manjani ambasadoreshës z. Kim. Por nuk i ke thënë me të rëndesishmen: Me punen e madhe që po ben me Lulzim Bashen dhe PD ajo ka fituar respektin e DASH dhe do ta lenë ambasadore ne Shqiperi per nje kohe te gjatë. U perfol qe presidenti amerikan Z.Biden do ta transferonte nga Shqiperia por z. Jyri Kim u bë teper aktive kohet e fundit dhe duke "turbulluar ujrat"ne politiken shqiptare...Shume çudira te tjera do degjojmë nga kjo "zonjë e nderuar" amerikane .....

Vjollca25/09/2021 11:26

Te lumte zt Manjani Edhe pse mundohet te na mbushe mendjen per "dashurine " e madhe te se majtes amerikane per Shq,faktet e 30 vjeteve te fundit flasim ndryshe! Po zbehet besimi dhe adhurimi qe kishim ndaj demokracise amerikane! Kjo qe po shohim nuk eshte Am e vertete por Am sorosine!

Loni25/09/2021 11:17

Nuk mbulohet muti me shurë!

Shto koment

Denonco