Aksident tragjik, Berisha: Ngushëllime familjarëve dhe Kosovës, shërim të shpejtë të plagosurve

Aksident tragjik, Berisha: Ngushëllime familjarëve dhe Kosovës, shërim të shpejtë të plagosurve

12:29, 25/07/2021
A+ Aa A-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas aksidentit tragjik në Kroaci, ku ndërruan jetë 10 qytetarë nga Kosova dhe mbetën të plagosur mbi 30 persona.

‘Ngushëllimet më të ndjera familjeve të viktimave, qytetarëve dhe autoriteteve të Kosovës dhe shërim të shpejtë të plagosurve’, shkruan Berisha në Facebook.

Postimi i plotë i Sali Berishës:

Aksident tragjik ne Kroaci i autobuzit te linjes Frankfurt- Prishtine.

10 viktima dhe 30 te plagosur.

Ngushellimet me te ndjera familjeve te viktimave, qytetareve dhe autoriteteve te Kosoves dhe sherim te shpejte te te plagosurve. Sb

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco