Lajmi i fundit

Bilanci ditor i Covid/ 8 raste të reja, 1 humbje jete në 24 orët e fundit

Dash Shehi uron besimtarët myslimanë: Qofshin pranuar sakrificat, lutjet dhe veprat tuaja

Dash Shehi uron besimtarët myslimanë: Qofshin pranuar sakrificat, lutjet dhe veprat tuaja

12:27, 13/05/2021
A+ Aa A-

Dashamir Shehi, kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar i cili fitoi një mandat deputeti në siglën e PD në zgjedhjet e 25 Prillit ka përcjellë një mesazh urimi për besimtarët myslimanë në festën e Fitër Bajramit.

Shehi shkruan se në këtë festë duhet të mbizotërojë paqja, qetësia dhe harmonia.

“Miq të besimit Mysliman,  Gëzuar Bajramin. Qofshin pranuar sakrificat, lutjet dhe veprat tuaja të mira gjatë këtij muaji të shënuar.

Në ketë ditë feste për të gjithë besimtarët Mysliman, paqja, qetësia dhe harmonia mbizotërofshin në familjet tuaja. Për shumë vite, Gëzuar! Miqësisht, Dash Shehi”, shkruan ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco