Kim Mehmeti padit gazetën Tema për shpifje: Bëri mëkatin që nuk falet

Kim Mehmeti padit gazetën Tema për shpifje: Bëri mëkatin që nuk falet

18:48, 21/01/2021
A+ Aa A-

Shkrimtari dhe analisti Kim Mehmeti ka paditur gazetën Tema për shpifje.

Ai e bën të ditur këtë gjë në një njoftim në FB.

“Një portal (gazetë) nga Tirana që merret me ‘Tema’ të mëdha në mbrojtje të shqiptarisë, çka nuk ka shkruar për mua: se jam terrorist islamik, se jam ideologu i ISIS-it, se..., se....

Por kurrë nuk jam marrë me të sepse kryesisht kanë qenë ofendime personale, sepse e kam ditur se të merresh me këtë gazetë është njësoj si të hapësh kapakun e gropës septike, ku zbrazen ujërat e zeza të ‘gazetarisë’ që është vënë në mbroje të ‘Rilindjes’.

Pastaj e kam ditur se nuk mund të depërtojë asgjë njerëzore te ‘Imerat”, truri i të cilëve mund të trillojë edhe monstruozitete të përmasave se gjyshi është baba i nipit?!

Por kësaj radhe, ky portal ka bërë mëkatin që nuk falet: më përdor mua për të lënduar e ofenduar një pjesë të popullit tim, duke më vënë në gojë thënie që mbase don t’i thonë vetë drejtuesit e kësaj gazete.

Andaj e kam autorizuar avokatin tim në Tiranë që të ngre aktpadi kundër kësaj gazete, për shpifje,” shkruan Mehmeti.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Esat22/01/2021 16:33

Mero haleja eshte po ai qe ka qene sot dhe 0 vite me pare .Nje monster dhe nje i pacipe ku deri dje nuk la gje pa thene per kryeministrin qe eshte ne detyre ku e nxorri lakuriq ne plazhet e Frances. Sot ai i lepihet per nje grusht para atij dhe i ben fresk rilindjes duke anetemuar njerezit e ditur dhe kritike me qeverine e korruptuar dhe te droges. Meroja eshrte nje provincial i pagdhendur dhe i paformuar si njeri . Eshte nje bastard dhe nje bythlepires i cdo personi apo qeverie mjafton qe te mari ndonje benefit . Ky eshte nje monster i kombit qe nuk ka fe dhe atdhe . Mos u merzit zoti Mehmeti se kombi ju njeh dhe ju respekton per dijet dhe kulturen tuaj ne sherbim te kombit

Kryeminister rame vucic bergovic cubrollovici 21/01/2021 20:34

Respekt per juve Zoteri, por mos u habit nga nje njeri ka gjak derri, pa fe, pa komb dhe pa atdhe. Ky eshte zorra e trashe e grekeve dhe e serbeve. Ky nuk eshte gazetar por nje percares I kombit shqiptar. Ky e disa pseudo gazetare te mbarsur ne bordellot e serbo greko etiketojne si islamiste njerez politikane, analiste te mirfillte. Sulmojne skenderbeun, sulmojne myslimanet shqiptare qe me servilizmin, inferioritetin dhe krizen e identitetit te tyre e shesin si Europiane te civilizuar. Packa se Europa ka me shume mysliman dhe respekt per gene myslimane me shume se ckane keto kukvajka per veten e tyre. Prandaj Vella mos u shqeteso se keto jane derra te nje ferme por do perfundojne me thertoren e Zotit te gjithsise. Leri qelbesirat te vuajne ne mellefin e tyre. Zoti I bekofte shqiptaret.

t21/01/2021 19:33

Mero gelbaza do katandiset si dikur koha jobe,por me ndyshimin sebkohs nuk e meritonte ate qebi ndodhi ,kurse tema e gelbazes e ka hak e shku hakut

Shto koment

Denonco