VIDEO/ Kulla më e lartë dhe e famshme në botë vishet Kuqezi

VIDEO/ Kulla më e lartë dhe e famshme në botë vishet Kuqezi

17:51, 28/11/2020
A+ Aa A-

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar. Vetë faqja e saj zyrtare ka ndarë një video nga momenti, kur Burj Khalifa vishet me ngjyrat e flamurit shqiptar, ndërsa në sfond është himni jonë kombëtar.

Kulla ka ndriçuar kuq e zi gjatë pasdites së sotme dhe ka qëndruar ashtu për të paktën dy minuta.

Burj Khalifa është ndërtesa më e lartë në Dubai dhe një ndër më të lartat në botë. Ajo ka një gjatësi prej 828 metrash. Ndërtesa ka 163 kate, nga të cilat 9 hotele.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Kosta28/11/2020 18:32

Ja zhdo te thote te kesh per kryeminister nje pederaste pasiv ( b..th q.....r ).....ja rezultati i vizites se Rames neAbu Dabi, tek sheiket......

Shto koment

Denonco