Ambasadorja Yuri Kim, thirrje palëve: Përmbajuni marrëveshjes së 5 qershorit

Ambasadorja Yuri Kim, thirrje palëve: Përmbajuni marrëveshjes së 5 qershorit

11:41, 24/09/2020

Ambasadorja  e SHBA i ka bërë thirrje Edi Ramës që t'i përmbahet marrëveshjes së nënshkruar në 5 qershor me opozitën e bashkuar.

Me një mesazh në Twitter, Kim i shkruan Ramës dhe kreut të opozitës së Bashkuar, Lulzim Basha se duhet t'i përmbahen asaj që kanë nënshkruar.

‘Ne i kujtojmë kryeministrit Edi Rama, liderit të PD Lulzim Basha dhe liderëve të tjerë të gjitha angazhimet e tyre në lidhje me 5 qershorin dhe të gjitha masat pas 5 qershorit. Angazhimi, propozimet dhe kundër-propozimet duhet të jenë në mirëbesim.

SHBA do t’ju përkrahë gjithën, por ju, liderët shqiptarë, jeni ata që keni përgjegjësinë’, shkruan ambasadorja Yuri Kim në Twitter.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Noni24/09/2020 16:21

Yuri Kim , ambasadorja me negative , me e neveriteshme ne histori e 30 vjet te paskomunizmit. Eshte kjo ambasadore , e cila me deklaratat dhe qendrimet e saj ka qene e njeaneshme ,pro qeverise , kesaj qeverie me te korruptuar, me kriminale, me cpopulluse te ketij vendi ne keto 7,5 vjet .Po kjo ambasadore cfaqet , here pas here dhe ne kohe te ndryshne , ne vendet me te bukura te Shqiperise duke pozuar e shijuar bukurit natyrore te ketij vendi , te cilin po e mbysin ujqerit dhe oligarket me Ramen ne krye , per te cilet ,haptazi Yuri Kim , ambasadorja amerikane nga Japonia ne Shqiperi, ka dhene dhe jep mbeshteten e saj terthorazi apo dhe direkt , duke mbyllur syte e veshet qellimisht (arsyet per te cilat i di mire ajo, me mire se kushdo tjeter) per ate c'ka ndodh sot ne Shqiperi , si dhe situaten katastrofike ne te cilen ndodhet ky vend ne te cilin ajo eshte e emeruar dhe paguhet majmerisht si ambasadore .

Landi24/09/2020 14:05

Ik moj e cmendur, por me te cmendur ata qe te degjojne ty psikopate

Gimi24/09/2020 12:36

Më në fund foli!!!!Siç duket pa insistimin e Gjermanisë e foli!!!Të shohim sa i vlen fjala kinezes.

Shto koment

Denonco