‘Mbeta i llahtarisur …./ Çani për sjelljen e Ardi Veliut: Ky është vetëm fillimi i tmerrit, kur ju them bëni gati valixhet…

‘Mbeta i llahtarisur …./ Çani për sjelljen e Ardi Veliut: Ky është vetëm fillimi i tmerrit, kur ju them bëni gati valixhet…

22:36, 29/05/2020

Arian Çani ka reaguar për deklaratën e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu, për dhunimin e 15-vjeçarit disa ditë më parë nga policia.

“Për ta relativizuar ngjarjen, ka thënë që ‘ja shikoni se ç’familje ka’, duke treguar nënën me një pistoletë, ndërkohë që nëna ishte duke xhiruar një film. Janë me qindra me mijëra mesazhet nga njerëz të njohur e të panjohur që kërkojnë dorëheqjen e Ardit Veliut… Nuk e di nëse Ramsi, i plotfuqishmi, do ta japë viston për ta shkarkuar Drejtorin e Policisë pas një skandali të paparë, se duhet thënë që ishte skandal i paparë.

Drejtori i Policisë që futet në Facebook, merr një video të djalit të dhunuar dhe thotë ‘ja shikoni se  ç’familje ka ky, kështu që mos t’ju dhembi shumë policia bëri këtë punë. Ne morëm masa për atë që e bëri, por ndërkohë ta dini që ky ka këtë familje’. Një tmerr i paparë në shekullin e 21. Një zyrtar i lartë… unë mbeta pa fjalë plak, është e pamundur, nuk e komenton dot, është e pamundur.

Unë nuk e njoh tipin, Ardi Veliu, kur e pashë ngela i llahtarisur. Mirë që nuk e pa që ishte në film, po si mund t’i shkojë në mendje të gjykojë dikë nga familja…. jemi fut në këtë fazë plak, pra kur ju them çdo fund emisioni bëni gati valixhet dhe urgjent sa më shpejt, ju e merrini sikur bëj shaka. S’keni parë gjë akoma, ky është vetëm fillimi i tmerrit”. /tvklan.al

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shqiptari31/05/2020 15:11

JO TE BEJME VALICET E TE IKIM O ARJAN ÇANI!!! FRIKACAKET DHE TE TREMBURIT IKIN DHE ARRATISEN NGA SYTE KEMBET!! POR TE BEJME GATI GURET DHE DRURET KUNDER QEVERISE SE HORRAVE!!! SHQIPERIA ESHTE RIKTHYER NE FILLIMET E VITEVE 1990!!! POLICIA E LLESHT DHE ARDI DAULLVELIUT SOT TE RREH, TE OFENDON, TE HELMON ME GAZ, NDERSA DJE POLICIA E GRAMOZ RUCIT VRAU 4 TE RINJ NE MES TE SHKODRES QE PROTESTON PA ARME, PA GURE, PA DRURE, POR VETEM ME FLAMUJT KOMBETAR DHE KERKONIN LIRINE DHE DEMOKRACINE E MUNGUAR. SOT PER IRONI DHE INJORIM TE GJAKUT TE ATYRE DJEMVE, GRAMOZ RUCI, KRYEPOLICI I FUNDIT I REGJIMIT TE DIKTATURES KOMUNISTE, ESHTE KRYEPARLAMENTARI I PARLAMENTIT DEMOKRATIK!!!! O ZOT! CFARE SHQIPERIE!!! EDHE BE KA MARRE FUND!!! NUK KA ME PIKEN E AUTORITETIT NE VENDET E BALLKANIT!! SOT EDHE EDVIN KRISTAQ RAMA, SPIROPALE DHE TAULANT BALLA TALLEN ME PERSONALITET E BE E OSBE DHE U NXJERRIN GJUHEN, PASI ATA TANI JANE RROGETARET E TYRE!!! CDO VEND I BOTES, SIDOMOS VENDET E BE, KANE NEVOJE PER RESTART!!! BE DUHET TE SHPERBEHET URGJENTISHT PASI NUK FUNKSIONON ME DHE NUK ESHTE ME ASPIRATE DEMOKRATIKE DHE EKONOMIKE SIC KA QENE NE FILLIMET E SAJ DHE DERI NE 1990!!! BE ESHTE LARGUAR 70% NGA PARIMET MBI TE CILAT U KRIJUA!! JANE ANTARESUAR VENDE PA DEMOKRACI APO ME GJYSEM DEMOKRACI, SHTETE ME NIVELE EKONOMIKE SHUME LARG NIVELIT TE BE, SHTETE AUTORITARE DHE DERI ME REGJIME MONISTO-KUMUNISTE-TOTALITARISTE, KU VENDET TIPIKE JANE SHQIPERIA DHE SERBIA!!! VENDET E BE KANE NEVOJE PER NJE SELF-ASSESSMENT!!! BE NUK ESHTE ME NJE ASPIRATE DHE OBJEKTIV PER VENDET ISH-KOMUNISTE!!! MISIONARET E BE DHE OSBE PO I SHERBEJNE REGJIMEVE, QEVERIVE TE KORRUPTUARA DHE JO ME ASPIRATEVE DEMOKRATIKE TE POPULLIT!!! MISIONARET DHE AMBASADORET E BE, SHBA DHE OSBE JANE BERE MJAFT TE KORRUPTUAR DHE SHUME QESHARAKE DHE PA PIKEN E AUTORITETIT NE SYTE E POPULLIT. ATA SOT POPULLI I SHIKON VETEM SI BASHKEPUNETORE, AVOKATE DHE ORTAKE TE QEVERIVE TE KORRUPTUARA!!! SOT POLITIKANET SHQIPTARE DHE ORTAKET E TYRE MATRAPAZE DHE TE KORRUPUAR NDERKOMBETARE E KANE TMERR VENDOSJEN E SISTEMIT ZGJEDHOR PROPORCIONAL KOMBETAR ME LISTA TE HAPURA!!! E KANE TMERR ARDHJEN E DEMOKRACISE SE VERTETE DHE TE SHTETIT LIGJOR. SIDOMOS PAS ARRESTIMIT TE KRYEMINISTRIT TE BOSNJE-HERCZEGOVINES!!! BE ESHTE THJESHT NJE ENDERR NE DIELL!!!

Alfons Malo31/05/2020 12:05

KY SHTET DUHET SHKERMOQET NJE ORE E ME PARE.TE DALIN PARA DREJTESISE ,POR JO ME DREJTESINE E EDI RAMES DHE ARTA MARKUT.TE CILET KANE 3 VJET QE NUK BEJNE GJYQIN E SAIMIR TAHIRIT.KJO DREJTESI ESHTE E FALIMENTUAR NJELLOJ SI FA;EMINTIMI I VENDIT.QEVER I E PJERDHUR SE QEVERI E DREJTESI NUK KA ME

Ardi veliu30/05/2020 16:04

Po cfar jane keta injorante qe Po na drejtojne e qeverisin , Po vet e kemi fajin i durojme dhe mire ja bejne ketij vendi , injorant fodull dhe idiot ky zoteria I rendit ,gjynah .

ylli30/05/2020 13:59

Esht e pa imagjinueshme te arrihet deri ketu????

Janullatos30/05/2020 03:40

Perzini kete pldher nga ekranet dhe shqiperia. Ne nuk ikim nga shqiperia vdlla, ik ti po deshe se je minorance, pakice kombetare

Shto koment

Denonco