Avioni i parë do të ulet të dielën në .... 2 000 shqiptarë priten të riatdhesohen

Avioni i parë do të ulet të dielën në .... 2 000 shqiptarë priten të riatdhesohen

21:30, 26/03/2020
Mbi 2 mijë persona pritet të riatdhesohen në Shqipëri që kanë mbetur jashtë kufijve për shkak të izolimit nga covid-19.
Burime mediatike bëjnë me dije se tani po koordinohet gjithçka edhe me ministrinë e Transportit edhe të Shëndetësisë për të bërë të mundur riatdhesimin e qytetarëve.
Sipas burimeve avioni i parë me shumë gjasa do jetë të dielen nga Londra.
Italia - 650
Greqia -45
Londra - 115

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari29/03/2020 13:47

Hahahaha! Te mjeret shqiptare qe i hane menjehere mashtrimet propagandistike te Djallit te Surrelit. Ka 7 vjet qe vetem vjedh, grabit e mashtron, ka 7 vjet qe ben vetem propagande, shplarje truri dhe show! Njesoj si diktatori Enver Hoxha qe bente cdo vit vetem nga 1 shembull te zemergjeresise se partise, te jetes se shqiptareve ne "kopshtin e lulezuar" e te rrethuar me armiq, nje pensionist qe nuk largohej nga puna e i sherbente partise deri ne vdekje, nje kooperativist punetor, i lumtur e idealist zhytur ne balte per partine, nje shofer pararoje, nje punetor, e plot mashtrime te misheruara neper filma, dokumentare, artikuj gazetash, teatro, ekstrada, shfaqje ku te gjithe shqiptaret nen udheheqjen e Enver Hoxhes e PPSH ishin me te lumturit ne bote, jetonin me mire se kushdo popull ne bote, me te mençurit e me punetoret ne bote!!!! Shplarje truri! Ja tek e keni perseri sot Enver Hoxhen e Surrelit. Doli nga apoterosi dhe tani po skerrmit dhembet e bere cope nga kokaina. Doli nga karantina e Surrelit e po tmerron njerezit si gogoli rrugeve! Dje tha do te kthehen te gjithe ata shqiptare qe kane mbetur rrugeve, sot tha: aty rrini, vende ne avione s'ka! Ja mashtruesi po vazhdon!

Shto koment

Denonco