Maleve drejt Greqisë, shqiptarët mesazh Edi Ramës: Na more në qafë, na le rrugëve...

Maleve drejt Greqisë, shqiptarët mesazh Edi Ramës: Na more në qafë, na le rrugëve...

19:47, 27/01/2020

Shqiptarët po largohen çdo ditë e më tepër. Jo vetëm perms mundësive që jep lëvizja në zonën Schengen, por edhe nga mali, njësoj si shumë vite më parë.

Një grup shqiptarësh, që gjithashtu kanë zgjedhur marshimin mes malesh për të mbërritur nëp Greqi, kanë një mesazh për kryeministrin Edi Rama, i cili sipas tyre është fajtori që ata detyrohen të braktisin vendin dhe familjet e tyre.

Siç shihet në videon e mëposhtme, të publikuar nga JOQ, revolta e tyre është aq e madhe sa nuk mungojnë as fyerjet dhe ofendimet në adresë të kryeminstrit. /SYRI.net

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Hajrullazeqiri@hotmnail.com,27/01/2020 21:20

Qeverija e kosoves prej qe ka vdek rugova asht bo bishki bishki

Arberi 27/01/2020 20:13

Po me vjen keq per kto djem qe po lejne vendin dhe familjet zoti ju ruajt atje ku po shkoni zoti ju ndimoftë vëlla... O Edi Rama te qifsha rracën me breza po ste vjen keq mer i degjeneruar per rininë shqiptare qe po lejnë vendin prej teje mër i degjeneruar cfarë bohet kshu mër ore popull zgjohuni te gjithë në këmbë ta shkëlyjme këtë Monstër se e zbrazi SHQIPËRINE po ikën rinia e ardhmja vëndit pa rininë vendi është i vdekur, dhe ky shkerdhate kryeminister ka ardhe me mision dhe po e realizon. Edi Rama ore anti shqiptarë cfarë të kemi bo mër plehrë mër zorraxhiu Ballkanit, të zëntë haku i këtyre djemve që po largohen prej teje.

Arberi 27/01/2020 20:11

Po me vjen keq per kto djem qe po lejne vendin dhe familjet zoti ju ruajt atje ku po shkoni zoti ju ndimoftë vëlla... O Edi Rama te qifsha rracën me breza po ste vjen keq mer i degjeneruar per rininë shqiptare qe po lejnë vendin prej teje mër i degjeneruar cfarë bohet kshu mër ore popull zgjohuni te gjithë në këmbë ta shkëlyjme këtë Monstër se e zbrazi SHQIPËRINE po ikën rinia e ardhmja vëndit po rininë vendi është i vdekur, dhe ky shkerdhate kryeminister ka ardhe me mision dhe po e realizon. Edi Rama ore anti shqiptarë cfarë të kemi bo mër plehrë mër zorraxhiu Ballkanit, të zëntë haku i këtyre djemve që po largohen prej teje.

Shto koment

Denonco