'Më thyen 3 dhëmbë dhe më thanë se nuk besonin në Zot'/ 80-vjeçari rrëfen për Syri TV terrorin policor

'Më thyen 3 dhëmbë dhe më thanë se nuk besonin në Zot'/ 80-vjeçari rrëfen për Syri TV terrorin policor

20:19, 12/11/2019

Fotot e tij bënë xhiron e rrjetit sot dhe provokuan reagimin e shumë qytetarëve. Por pas disa orësh qëndrimi në spital, ku ndodhet ende, 80-vjeçari Çerçiz Jaçe rrëfen ekskluzivisht për Syri TV dhunën policore sot te “Unaza e Re”.

Me tre dhëmbë të thyer dhe me fraktura të tjera në trup, ai tregon se si policia sulmoi qytetarët me gaz lotsjellës, shkopinj gome dhe grushta.

“U futëm në banjo. Atje u helmuam të gjithë dhe dolëm. Sa dola, 2 policë nga ndërhyrja e shpejtë më tërhoqën zvarrë. Pastaj më qëlluan me dy grushta nën nofull. Ikja tutje, më tërhoqën zvarrë prapë. Nuk isha në gjendje as të flisja, as të... Kur e mblodha çik veten i pyeta: kush më qëlloi nga ju? Jo ti je zhgaravitur vetë... Ty të vraftë Zoti, i thashë, ndërsa ai mu përgjigj: unë nuk besoj fare në Zot”, rrëfen 80-vjeçari.

80-vjeçari, duhet theksuar se, vuan nga disa sëmundje kronike si diabet, zemër dhe tension. Por mesa duket as kjo nuk e ka ndalur policinë të ndërmarrë aktin çnjerëzor dhe kriminal.

Rrëfimi i tij për Syri TV:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

KorcA12/11/2019 22:05

Ore po po kini këto mo ..... Nëse ky xhaçka ka dhëmbët e tij në moshën 80vjeçare atëherë studioheni se qënka fenomen....

Shto koment

Denonco