Aksioni i Opozitës/ Basha mbledh aleatët për krizën politike

Aksioni i Opozitës/ Basha mbledh aleatët për krizën politike

13:14, 21/10/2019

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të mbledhë pasditen e sotme aleatët e tij, ku do të diskutojë vijim e aksionit opozitar, dhe refuzimin e negociatave.

Pasditen e sotme në orën 17:00 Basha do të presë në selinë e PD kryetarët e partive të opozites.

Ndërkohë më herët gjatë ditë së sotme Lulzim Bashaka dhënë edhe një konferencë për shtyp, ku ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Rama, pas dështimit me hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, të Shqipërisë dhe Maqedonisë më 18 tetor.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari21/10/2019 17:29

Z. Basha dhe opozita me duket se po tallin trapin me shqiptaret dhe po luajne bukur me shpresen tone! Po pse akoma nuk e ka bere planin e veprimeve opozita e bashkuar?!!!! Seriozisht, nuk e paskan ditur JO-ne e negociatave!!!??? Pse keshtu me keto mbledhje do ta shtyje opozita e bashkuar deri ne qershor 2021???!!! Apo as vete nuk e ka fare ne plan rrezimin e Rames? Si do te detyrohet Rama te jape doreheqjen si Zaev? A ka ndonje skeme opozita?

dordomusi21/10/2019 13:33

Supozohet qe duhet ta kishe gati planin per vijimin e aksionit opozitar pas dates 18...apo vazhdon te ngrohesh ne diell,

Shto koment

Denonco