Nga Martaneshi, Meta iu uron qytetarëve, paqe dhe harmoni

Nga Martaneshi, Meta iu uron qytetarëve, paqe dhe harmoni

08:53, 19/08/2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka përshëndetur sot qytetarët nga Vendi i Mirë i Teqesë së Vjetër të Ballëm Sulltanit. Në veçanti, Meta ka përshëndetur besimtarët bektashinj që përgatiten për pelegrinazhin e tyre në malin e Tomorrit.

“Mirëmëngjes të dashur miq!- shkruan Presidenti në Fb. -  Nga Vendi i Mirë i Teqesë së vjetër të Ballëm Sulltanit, në Ballenjë të Martaneshit, një monument unik, jo vetëm besimi e kulturor, por edhe natyror, ju uroj një javë të mbarë, në paqe dhe në harmoni! Urimet më mira për besimtarët bektashinj dhe të gjithë shqiptarët, të cilët këtë javë nisin pelegrinazhin e tyre në malin e shenjtë të Tomorrit!”

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

arsen lupen19/08/2019 08:59

cfare don aty ti,mor koke tul.po te ishe kaq besimttar ti,nuk vidhje me 4 duar.ik,se na hape zorret

Shto koment

Denonco