Policia përgatitet tu prishë banesat, banorët e ‘Astirit’ i shkojnë Ramës në Surrel: O laper...

Policia përgatitet tu prishë banesat, banorët e ‘Astirit’ i shkojnë Ramës në Surrel: O laper...

22:47, 14/07/2019

Pas publikimit të mesazhit të oficerit të policisë, sipas të cilit, në orët e para të ditës së nesërme forcat e FNSH do të ndërhyjnë në zonën e Unazës së Re për të prishur disa prej banesave, banorët e Astirit janë kundërpërgjigjur duke i shkuar kryeministrit Edi Rama te banesa e tij në Surrel,

Me thirrjet “Rama ik”, dhe “O laper” shfaqet një qytetar i cili në shenjë revolte qëndron në kodrën sipër banesës së kreut të Qeverisë.

Kujtojmë se, banorët e Astirit janë në protesta të përditshme prej muajsh në mbroje të banesave dhe bizneseve të tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

ktvut17/07/2019 12:28

pupupu na drejton nje surrels

Shto koment

Denonco