‘Mos e ça ka*in’, ky është mesazhi për ambasadorin e  OSBE, një javë para zgjedhjeve moniste

‘Mos e ça ka*in’, ky është mesazhi për ambasadorin e OSBE, një javë para zgjedhjeve moniste

15:22, 22/06/2019

Kur na ndan një javë nga mbajtja e zgjedhjeve lokale, për herë të parë që pas rënies së diktaturës pa opozitën, ndërkombëtarët nuk janë ndjerë pothuajse aspak për këtë situatë, duke i mëshuar stabilitetit në vend.

Një stabilitet që ditët e fundit ka qënë inekzistent, pasi ka pasur përplasje të shumta mes mbështetësve të opozitës dhe policisë së shtetit, ku nuk kanë munguar as përplasjet.

E në këtë kuadër është edhe mesazhi për ambasadorin e OSBE, Bernd Bochard, i cili është akuzuar si pjesë e skemës për vjedhjen e votave, pasi përmes heshtjes, i legjitimon veprimet e qeverisë.

Duke parë qëndrimin e tij, në rrjet është shpërndarë masivisht ky mesazh:

Përmbajtja e kësaj memeje padyshim që iu referohet përgjimeve më të fundit të publikuara nga Bild, ku zyrtarët e mazhorancës dëgjoheshin duke komunikuar me njëri tjetrin në një gjuhë rrugaçërore, dhe bënin pazare për blerjen e votave.

Pavarësisht publikimit të tyre dhe impaktit shumë të madh që patën në publik, asnjë prej ambasadave në vendin tonë nuk ka pasur një deklaratë zyrtare, ku dënohej kjo.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tani25/06/2019 20:02

Po si te flase ky, ketij ne vendin e tije sja hedh kush qurret me kete fytyre qe Ka,ndersa ketu ne Shqiperi Ka gjetur parajsen , para me bollek, nga patate e hashashit qe Ka shitur qeveria e ripjerdhjes, dhe sex me vajzat me te bukura qe ja çon mafje bande qeveria, dhe te gjithe keto ne kembim te mbylljes se gojes, thjeshte fare.

Lali22/06/2019 17:42

Kjo shprehje do kishte vlere per dike qe i ka "veglat" dhe kryesisht k**in. Po ky surratqen nuk ka as by**e, prandaj bejne qef keta ka**at e ripjerdhjes saqe ngelen me k*r ne goje, imagjinoni tani sa e lumtur eshte dylqinja qe rri ne mes te ka**ve te bandes

Alfons Malo22/06/2019 15:41

Ky duket i shume qefli ?! Me duket sikur ka nje gen me ramen,kuptohet per ate poshte jo per k.... por per b.....

Gramoz22/06/2019 15:34

Nuk ka çar te çaje se eshte nga kembet tek koka komplet k.r binjak me Edverin!

Askushi22/06/2019 15:31

Paraja e droges dhe e mafjes blene gjitheshka, dhe kete ndyresiren e ndyresirat e tjere qe vijne ketu per te bere para e sex... flliqesira qe duhen perzene

Shto koment

Denonco