EKSKLUZIVE nga Hamburgu/ Knut Fleckenstein nuk është më eurodeputet

EKSKLUZIVE nga Hamburgu/ Knut Fleckenstein nuk është më eurodeputet

19:35, 26/05/2019

Knut Fleckenstein, raportuesi për Shqipërinë në KE, ka pësuar një disfatë të madhe në zgjedhjet e sotme për Parlamentin Europian.

Sipas asaj që mëson Syri.net, partia me të cilën konkurronte eurodeputeti dhe raportuesi për vendin tonë ka perfomuar dobët në zgjedhjet që janë mbyllur pak minuta më parë.

Si rezultat Knut Fleckenstein nuk është zgjedhur për të qenë pjesë e Parlamentit Europian, duke humbur postin që mbante deri më tani.

“Në Hamburg sapo fola me anëtarët dhe miqtë e SPD Hamburg. Rezultatet e para janë zhgënjyese për mua. Do të doja tju përfaqësoja Hamburgun në Parlamentin Europian edhe në 5 vitet e ardhshme. Por duket se është e thënë. Po presim rezultatet finale”, shkruan Fleckenstein në postimin e tij të fundit në Facebook.

Përveçse humbje personale për politikanin gjerman, disfata e sotme nuk do të përjetohet mirë as nga qeveria në Tiranë, anëtarë të së cilës kanë patur marrëdhënie të mira me Fleckenstein, i cili në shumë raste ka dalë hapur përkrah mazhorancës. /Syri.net

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alb029/05/2019 13:29

Hajt se po e punson Rama ne Shqiperi kete te pa pune e po e paguan me shume se ne Germany.

idi28/05/2019 15:51

Nje hale me pak komuniste

Korabi28/05/2019 15:06

Nje pianac ordiner me pake.Foli dhe taulant mote q....po edvin droga si do ngushllohet per ikjen e keti pushti.Shume pastrime jane bere ne keto zgjedhje .E djathta triumfoj.Tani na takon ne ,ti zhdukim keto qelbsira .Rama ik

Sehiri26/05/2019 21:38

Po Maja me ke do kurveroje tani!

Tarasi26/05/2019 20:56

K mut apo K lluf

Miri26/05/2019 20:34

Pse humbi Mut Flekeshtajni?.Sa keq po me vjen

Mehmet Ismaili26/05/2019 20:16

Go Mr Fleckenstein you haven't beenn nice man for Albanian people and I wish you never came back to Albania again .

Shqiptari26/05/2019 19:52

Po c'montohen aleancat e qelbesirave si ne Evrope edhe ne Shqiperi! Po ikin qelbesirat e Evropes nje nga nje! Kudo po fryn era e lirise dhe demokracise se shumepritur! Poshte qelbesirat! Koha po punon edhe per popullin demokrat shqiptar! Keqardhje per socialistet e ndershem dhe te vertete qe partine socialiste ua grabiten rilindasit e ndyre dhe e kthyen ne parti kanabiste, grabitese, te korruptuar dhe antipopullore! Bashkohuni te gjithe! RAMA IK PIRDHU! RAMA & CO drejt burgjeve!

Shto koment

Denonco