Kur një vend anëtar i NATO kthehet në bazë të krimit të organizuar ndërkombëtar!

Kur një vend anëtar i NATO kthehet në bazë të krimit të organizuar ndërkombëtar!

11:48, 30/03/2019

Ish-deputeti dhe aktualisht zëvendësi i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Luan Rama, ka komentuar përmes një postimi në Facebook, sërish raportin e fundit të DASH për Shqipërinë, si[pas të cilit në të cilit Shqipëria tashmë certifikohet si bazë operacionale e krimit të organizuar shqiptarë dhe ndërkombëtarë. Rama këtë konstatim alarmant e ka lidhur me 10 vjetorin e anëtarësimit të vendit tonë në NATO.

 “Shqipëria 10 vjet pas anëtarësimit në NATO, por shërben si shërben si bazë operacionesh për grupet e krimit të organizuar”, shkruan mes të tjerave ai.

Postimi i plotë i Luan Ramës: 

Shqipëria 10 vjet pas anëtarësimit në NATO!

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit:
“Shqipëria shërben si bazë operacionesh për grupet e krimit të organizuar që veprojnë në Shtetet e Bashkuara, Evropë, Lindjen e Mesme dhe Amerikën e Jugut”.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco