EKSKLUZIVE/ Zbardhet biseda, kush është fjalia që e nervozoi Fleckenstein

EKSKLUZIVE/ Zbardhet biseda, kush është fjalia që e nervozoi Fleckenstein

13:56, 28/02/2019

Europarlamentarët që erdhën një ditë më parë në Shqipëri zhvilluan edhe një takim me drejtuesit e opozitës ndërmjet të cilëve edhe me kryetaren e LSI Monika Kryemadhi.

Duket që gjatë bisedës ka patur edhe pak tension pasi eurodeputeti Fleckenstein reagoi sot duke shprehur kundërshti ndaj deklaratës së Kryemadhit në takimin e zhvilluar.

Ja çfarë ka thenë Kryemadhi në takim, çka e ka nervozuar eurodeputetin Fleckenstein.

Nëse ka stalibitet për krimin në Shqipëri, kjo do të thotë destabilitet për Evropën. Ju e dini shumë mirë ndikimin e grupeve kriminale shqiptare të drogës në Londër, në Spanjë, në Hamburg të Gjermanisë”.

Ju veproni si të mendoni. Ne kemi vendosur ta destabilizojmë krimin që të mbrojmë fëmijët tanë dhe nuk kthehemi më pas”.

Nëse Merkel apo deputetë gjermanë do ishin kapur duke bashkëpunuar me krimin për të blerë vota, çfarë do ndodhte? Minimalja do të kishte një investigim; ndërkohë këtu ka 2 vjet që dosja nuk hetohet, është bllokuar hetimi dhe po tentohet të asgjesohet”.
 
Deputeti Sloven dha dorëheqjen sepse kishte harruar të paguante një sandëich”. “Këto standarte dhe vlera duam dhe ne në Shqipëri.

  © SYRI.net

  Lexo edhe:

  Komentet

  kokepalari02/03/2019 08:32

  ky knuti eshte çifut, mos prisni gje te mire nga ai popull !!

  Ardi28/02/2019 18:21

  Eurodeputet i koruptuar

  ana28/02/2019 16:17

  te lumte goja

  Lali28/02/2019 15:35

  Është mërzitur derr, me falni e kisha për herr, kmut flackenstein???? Mos ky është lajm shumë i hidhur tani me kapi barku dhe nuk e di kur do me pushojë. Po ky vemje Pa e nuk u mërzit kur u mbush parlamenti me kriminel? Kur u mbush shqipëria me drogë dhe që ka vuan deri në mes te europës? Etj etj..... . Këta janë kurat e europës që po na marrin në qafë. Dhe sinqerisht nuk duhet të na rruhet pse mërziten këta sepse nëse hyrja në be do jetë më këto lloj standartesh me mire te rrimë si jemi

  Daj Jaku28/02/2019 14:03

  K- mut Fekale-Stein

  Shto koment