Vazhdon protesta e studentëve, mbështetet edhe nga pedagogët

Vazhdon protesta e studentëve, mbështetet edhe nga pedagogët

09:04, 21/01/2019

Studentët e Fakultetit Histori – Filologji do ta vazhdojnë protestën e tyre të mbështetur sot edhe nga pedagogët. Pedagogët kanë marrë vendim për të protestuar 1 ditë, duke kërkuar nga qeveria anulimin e ligjit të Arsimit të Lartë.

Axhenda e protestës është njësoj si e ditëve të shkuara, bojkot mësimit dhe aktivite e ligjërata brenda godinës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco