Zbulohet shkresa, ja militani i PS-së që futi policinë në Universitete

Zbulohet shkresa, ja militani i PS-së që futi policinë në Universitete

13:13, 11/01/2019

Policia është zhvendosur prej dy ditësh në fakultete për të “normalizuar” situatën e krijuar nga bllokimi i auditoreve. Madje efektivë të saj janë përplasur dhunshëm me studentët.  

Me ligj forcat e rendit e kanë të ndaluar hyrjen në Universitete dhe çdo lëvizje mund të bëhet vetëm me kërkesë të vetë Universiteteve.

Një kërkesë e tillë është bërë dhe mban firmën e Administratorit të Universitetit të Tiranës, Skerdi Dafa.

E shkuara e tij zbardh edhe gjithë zellin për të përplasur studentët me policinë. Dafa është anëtar dhe militant i Partisë Socialiste.  Ai ka shërbyer si ish-zv.Drejtor i Përgjithshëm i Postës Shqiptare, së fundmi ish-Drejtor i Drejtorisë Rajonale të Tatimeve të Elbasanit i emëruar nga Partia.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

gramoz11/01/2019 15:06

Mos i prek studentet edvin kurva, ndryshe flaket e ferrit do te perpijne ty dhe sorrollopin tend. Diçka kisha edhe per policine qe s'duam, pagueni nga taksat tona dhe atyre prinderve qe po ju dhunoni femijet, rrogat nuk jau jep edvin zorraxhiu, prandaj mos ju bindni urdherave te paligjshem verberisht, tek e fundit shum prej jush, jeni edhe vet prinder. Kujdes! Edvin bajga i ka oret e numeruara.

Shkodran11/01/2019 13:40

Mendoni vetem nje gje ore te mjere. A mendoni se do jetoni ne Shqiperi perseri...trehohuni te zgjuar,mos zbatoni urdhra qorrasi,para Edi Rames eshte jeta juaj ,familja juaj...Edi Rama do rregulloj sumen e vet dhe ju do ju hedh si lecka mekanikesh qe as grason se fshini dot me...

Shto koment

Denonco