Dhuna ndaj studentëve, Basha: Akt marrëzie, Rama i rrezikshëm

Dhuna ndaj studentëve, Basha: Akt marrëzie, Rama i rrezikshëm

12:11, 11/01/2019

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka akuzuar Edi Ramën se me polici po kërkon të pushtojë edhe universitetet.

Sipas kreut të opozitës veprimet e policië janë aktet e një njeriu të rrezikshëm.

‘Dua të dënoj në mënyrë të prerë këtë dhunë që po ushtrohet ndaj studentëve dhe dua ti paralajmëroj të gjithë që nga polici më i thjeshtë deri tek ministri Lleshaj dhe Rama vetë për dhunën që po ushtron për pushimin e hapësirës.

Pasi ka parë se falë protestës së studentëve, i është shkatërruar edhe mekanizmi i fundit, i propagandës, që iu bë çorbë, ka nisur pushtimin e hapësirës mediatike.

Një akt marrëzie i një njeriu të rrezikshëm’, tha gjatë fjalës së tij kreu i PD-së, Lulzim Basha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

malo11/01/2019 14:10

Cfare pret me o bashe ?

Edi11/01/2019 12:49

Ed rama eshte me se i rrezikshem dhe do shkulur sa me par qe aty ai '' kryepis '' qe s'po le Shqiperin te ece ne rrugen e BE por e ktheu si kolumbia bashke me ate miun e vogel tahir mutin. Duhen vepra jo fjale.

Shto koment