FOTO/ Edi Rama ndërton një supervilë në New York

FOTO/ Edi Rama ndërton një supervilë në New York

14:18, 23/10/2018

Edi Rama po ndërton një supervilë në New York.

Denoncimi është bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka bërë publike fotot e ndërtesës që po ngrihet në Staten Island.

Reagimi i plotë i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Rezidenca e re e Kallam Deshtaku në State Island New York!

Shikoni foton dhe lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.

Me këtë rast i bëj thirrje FBI të hetojë me përparësi

- këtë denoncim të qytetarit dixhital.

Lexoni mesazhin dhe shikoni foton e tij.

Image

Përshëndetje doktor,

Ajo që shikoni në foto, është shtëpia që po ndërton kryeministri Edi Rama në Staten Island, në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Është një qytetar që jeton aty pranë, në atë zonë, i cili mbështet këtë ide, duke dërguar përveç fotos edhe të dhëna të tjera.

Shtëpia po ndërtohet e re dhe është pranë shtëpisë si Selim Rusit, një emër i njohur në Shqipëri por edhe si person që ka njohje të afërt me Ramen.

Selim Rusi është një biznesmen i njohur edhe në qarqet amerikane, por edhe shumë miqësor me kryeministrin shqiptar, demonstruar kjo nga foto të shumta që gjenden lehtë edhe në rrjete sociale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco