VIDEO/ Abuzimi i ri, PD kallëzon në Prokurori, kryebashkiakun Erion Veliaj

VIDEO/ Abuzimi i ri, PD kallëzon në Prokurori, kryebashkiakun Erion Veliaj

11:27, 19/09/2018

Partia Demokratike ka kallëzuar në Prokurori, kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, për një tjetër abuzim prej miliona eurosh dhe ku protagoniste është sërish e njëjta firmë e përfolur kohët e fundit më së shumti, Fusha shpk.

“Tani po kthehem nga Prokuroria ku dorëzova kallëzimin penal kundër Kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj për shpërdorim detyre dhe shkelje të barazisë në tendera.- deklaroi para medias, deputeti Klevis Balliu. - Erion Veliaj ka shkelur ligjin në mënyrë flagrante për t’i dhënë miliona euro të tjera kompanisë “Fusha”, të njëjtës kompani që zgjodhën për të vjedhur tek Sheshi Skenderbej, të njëjtës kompani që po përdorin për të grabitur tokën e Teatrit Kombëtar për të ndërtuar kullat me paratë e drogës dhe korrupsionit. " 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

i deleguari19/09/2018 12:34

Ai vjedh,ju denonco,ai abuzo e shkaterro ju paralajmero! Afat pas afati,te fundit ja paskeni lene me 18 tetor... jeni bere te neveritshem...mjere ky popull qe shpreson tek ju! Nje opozite me te pjerdhur se kaq s'mund te imagjinosh.Edhe vete Lul Olandezi cuditet ,se sa shpejt arriti te pshurri nje PD te tere!!!

Artan19/09/2018 11:59

Me ne fund, bravo. Ky maskara nuk duhet te drejtoje bashkine e tiranes.

Shto koment

Denonco