Arrihet marrëveshja Rama-Xhafa/ Ja kur ikën ministri i Brendshëm

Arrihet marrëveshja Rama-Xhafa/ Ja kur ikën ministri i Brendshëm

16:49, 16/05/2018

E njëjta skemë si me Saimir Tahirin është ajo që po ndjek Edi Rama edhe me Fatmir Xhafën.

Burime të sigurta për SYRI.net bëjnë me dije se tashme është vendosur largimi i Fatmir Xhafës, i implikuar së fundmi me vëllanë e tij në trafik droge.

Por ashtu si Tahiri, Xhafa do ikë i shoqëruar me ndryshime radikale në qeveri, ndryshime që Rama ka vendosur ti bëjë në Shtator.

Kjo për të përfituar nga mungesa e vëmendjes politike në verë dhe shoqërimi me idenë se po rifreskohet qeveria dhe Xhafa nuk po ikën si trafikant.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment