FOTO/ Vasili: Rama, idiot dhe hajdut i çertifikuar...

FOTO/ Vasili: Rama, idiot dhe hajdut i çertifikuar...

16:22, 13/03/2018

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama, ndërsa e ka cilësuar idiot dhe hajdut të çertifikuar. Vasili shkruan në rrjetin social se kemi edhe ne një idiot, por tërësisht të padobishëm e kemi dhe në krye të qeverisë.

“Idiot dhe hajdut i çertifikuar

Flitet për skenarë rusë,shantazhe ruse,ndërhyrje ruse.

Një rus i madh Dostojevski ka shkruar një kryevepër "Idioti", por të një idioti të dobishëm.

Kemi edhe ne një idiot, por tërësisht të padobishëm e kemi dhe në krye të qeverisë.

Kërshërinë që ta merrnim vesh se është idiot na e shuajti vite më parë Mero Baze një profesionist i njohur i gazetarisë, që në shërbim të trasparencës publikoi edhe kartelën e tij mjekësore.

Por ju mos ja përmendni idiotësinë se ky këtë alibi do ai, që të thonë "vjedh se është idiot dhe nuk kupton".

Por në fund prap së prap mbetet idiot dhe hajdut i çertifikuar”, shkruan Vasili.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Askushi13/03/2018 17:23

Zoti Vasili, eshte e vertet qe Rama ashtu eshte, por me thuaj me ke rri te them cili je. dhe ju me Ramen keni ndenjur dhe vazhdoni te shkoni ne parlament.....perse nuk e lini parlamentin? te dencosh vetem nuk do te thote se e beni opoziten...

Shto koment