Kandidati i PD: Në një fshat të Elbasanit nuk mora as votat e komisionerëve demokratë

The PD candidate denounces: In a village of Elbasan I didn’t get even the votes of Democrat commissioners!

23:20, 29/06/2017

The candidate of the Democratic Party Fitim Zekthi, sixth in the list of the county of Elbasan, said he didn’t get even the votes of Democrat commissioners in Lisaj, one of the villages of the county. He accused the Party for Justice, Integrity and Unity (PDIU) for buying votes, the same as the Socialist Party and the Socialist Movement for Integration (LSI).

“It’s impossible that PDIU, which offers no program, comes out as the second force in the county of Elbasan. They function like a party with their people in every polling place. They do not campaign. They just stay there and want 100 votes for every polling place. In the meantime, they target people. On Friday night they pay the money. Not only PDIU, LSI and PS also did it”, Zekthi said.

“There is a village named Lisaj there. It has no roads; there was a terrible wrath against the government. I won six votes there, not even the votes of the Democrat commissioners”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Realisti30/06/2017 09:51

Besoj qe nuk te kane kuptuar kur ke bere fushate, ashtu si shume te tjere nuk te marrin vesh kur flet ne ndonje emision ne TV, sepse ti nuk perdor as pika, as presje por i nxjerr fjalet si karikator, te gjitha menjehere dhe me shpejt se papagalli...

Troc30/06/2017 09:10

Eshte e qarte se nuk do ti merrte pasi ne liste i dyti ishte Endri Nuri Hasa i cili falsifikoi dokumentat dhe mori kredi si "ipastrehe" Zekthi ishte kandidat shume i mire, por cedo se u fut ne liste nje arrivist si Endri dhe elektorati u pergjigj si duhet. Basha beri mire qe largoi ardian e aurel etjj por... perseri gaboi ?? apo ????

Ardian30/06/2017 07:58

Me kete popull nuk merresh vesh, se eshte bere si prostitute. Dhe ne fakt nuk mund t'i thuash prostitutes, pse shkoi me ate tjetrin, kur ai tjetri pagoi me shume.

Shto koment