Ben Blushi deklaron votën kundër Ilir Metës president. Ja arsyet

Ben Blushi declares his vote against Meta for President and explains why

10:14, 28/04/2017

Libra will vote against the election of Ilir Meta as the new President of Albania. Libra chairman Ben Blushi has written today that he and the other deputy of his party Mimoza Hafizi will vote against Meta, explaining the reasons why.

“I was right when I said the crisis is in crisis. Ilir Meta wants to be elected President in the middle of the crisis, because of the crisis and on the back of the crisis, to escape from crisis. When we all needed to renounce something to ease the weight of the ship of Albania that is sinking, he seized that little power remained. Ilir Meta will become President out of fear, not hope. He is the President of the Renaissance, not of the People. He is the President of the past, not of the future. How could I vote him? Libra votes only for the future”, Blushi writes in his Facebook page.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Veting28/04/2017 11:26

Si mund te votohet per President KryeHajduti i trojeve Shqiptare, Ilir Meta. Mesiguri ate e genjen mendja qe do i shpetoje Drejtesise, vetingut.Veting

shesh besh 28/04/2017 11:19

Meta eshte pjese e sa keqes , dhe nuk e meriton te behet president . Blushi ka te drejte , nuk votohet e shkuara ku dihet qe Meta eshte me hajduti , dhe i ka dosjet nga Rama si koka e qelbur e rilindjes.

artani28/04/2017 11:05

Mire doli nje qe pa votuar deklaron voten. Po ku shkoje qetsia,dashuria.... Po morali politik... Po konsensusi..... Po merreni veshe dhe bindu o populle,o vellezer se per karrigen e vete keto ju hedhin dhe po ju hedhin ne DETE. Po mire ky qe po lepine beshtymen e tije per karrigen dhe duke bere kete nendon se do mbylle ndonje plage,e kunderta gjithmone... Po Majko! Ku eshte ky qe nga qe ka harruar do i kujtoj vetem dy raste: -Harroj kure u fute ne greve me te ndjeret Pjeter Arberori dhe Azem Hajdari para RTSHse. Harroj kure ne kongresin e partise se tije ne 99 bertiste EDHE I VETEM TRIME NE LUFTE. Pra keta jane mose prisni me shume prej tyre. Shikoni spotin e lajmeve ne TVSH. FILLON ME SHKRONJEN ne daçi quane Serbe,Ruse,apo Bullgare.... Keta po drejtojne ate vend. Ia kane dhene te tatepjeten. Mundohuni,ngrihuni dhe shpetojeni.

miri28/04/2017 11:02

Orteku i te keqes ka filluar te rreshqase,Te gjitheve do na zere poshte po se braktisem kete vend ose kete qeverisje.Ketu e keqja nuk luftohet por ngrihet gjithnje e me lart.Kjo ishte genjeshtra e fundit e Edi Rames i cili coi ne vrasje kater vete per bllokun e Ilir Metes te cilin po e ben president "simbolin e kombit".Keto tu tregoje atyre qe mbledh ne mitingje ,ke promovon ky per te ruajtur karrigen,ke shembull i jep shqiptareve.Turp per te gjithe ne!

lili28/04/2017 11:02

O ilir o k derr pe derri ne shqieri ti je me idhjeri kompromisin e shkaterroj dhe ne kaus ne na coj me qeverin e besimit ti na dole me i dhimi kak mut ne flori hajdut na dole ti tai dhe president do na luac mend

roshi28/04/2017 10:45

????????

Shaba28/04/2017 10:22

Ham, ham, ham! Hum, hum, hum! Behu gati te hysh ne zgjedhje tani! Tani ke per te qene "opozita" e vertete! Edhe ti je pjese e krizes, edhe ti je vete kriza! Ik futu ne zgjedhje krizash, se besoj se nuk ke per te dale keq. Kete e thane edhe kinezi LU edhe kesulekoqja Vlahutin!

Iliri28/04/2017 10:20

Ik er pall

Shto koment