Manjani: E akuzojnë për shkulje thonjsh dhe e emërojnë ministër, dështim politik

Manjani: E akuzojnë për shkulje thonjsh dhe e emërojnë ministër, dështim politik

11:03, 20/03/2017

Që LSI nuk e sheh me simpati emërimin e Fatmir Xhafajt si Ministër të Brendshëm, kjo nuk është një sekret, por Meta e ka bërë të qartë se emrat e ministrave janë ekskluzivitet i Edi Ramës.

Në këtë situatë, kur pritet votimi në kuvend i 4 ministrave të rinj, Ylli Manjani i hedh benzinë zjarrit.

Me një status në Twitter, Manjani i kujton deputetëve të LSI se do të votojnë një njeri që akuzohet për shkulje thonjsh, jo për mani (pedi) kyr.

“Dështim i sistemit politik dhe kushtetues!” e quan Manjani.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tani 11121/03/2017 10:12

Interesant. Ky djali asht shume simpatik. Po kur u zgjodh deputet (apo kur ishte pjese e listes) pwrse nuk rreagoi meqense paska kaq problem zanatin e ktij tjetrit? Edhe dicka tjeter do te doja te dija: po baba i kti djalit (Manjanit) cfar profesionit ka pas para 90-es? Nje gje asht e sigurt: si majtas si djathtas politikanet jane buka e nje mielli.

Protesta20/03/2017 11:53

Ky eshte turp i papare ka te drejte manjani

Cubi20/03/2017 11:41

Po edhe ata qe do ta votojne me kuvend nje pjese keshtu I Kane pas baballaret e tyne

TOSI20/03/2017 11:35

gaga Manjani keto kohe: HAM HAM HAM

Shto koment