Lajmi i fundit

Shpërthim eksplozivi në Elbasan, një i ri plagoset rëndë

Censi i Popullsisë dhe Banesave/ Ky është pyetësori që duhet t’i përgjigjen qytetarët

Censi i Popullsisë dhe Banesave/ Ky është pyetësori që duhet t’i përgjigjen qytetarët

21:00, 18/09/2023
A+ Aa A-

Ditën e sotme ka nisur Censi i Popullsisë dhe Banesave. I gjithë procesi i Censit do të kryhet në mënyrë dixhitale përmes një tableti.

Pyetësorët janë me tetë module dhe 100 pyetje.

Regjistrimi do të ofrojë të dhëna për popullsinë rezidente, mbi karakteristikat demografike, sociale, të dhëna për strehimin, shëndetësinë, punësimin e të tjera.

“Etniciteti, Gjuha, feja”, janë tre pyetjet e vetme të formularit që nuk janë të detyrueshme për t’u përgjigjur.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco