Parashikimi i motit për ditën e diel

Parashikimi i motit për ditën e diel

22:42, 21/05/2022
A+ Aa A-

Dita e diel do të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe në mesditë zhvillim të vranësirave të cilat përgjatë relieveve malore do të pasohen nga reshje në formën e shtrëngatave afatshkurtëra.

Era parashikohet nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-7m/s, e cila hera-herës në momentin e zhvillimit të vranësirave fiton shpejtësi deri në 10m/s. valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco