Ulen temperaturat/ Ja si do jetë moti të martën

Ulen temperaturat/ Ja si do jetë moti të martën

23:26, 23/03/2020

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për 24 orët e ardhshme.

Më poshtë gjeni motin për të martën:

Reshjet

Të martën priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet, ndërsa në qarkun Elbasan ato priten lokalisht mesatare (siç tregohet në tabelë për secilin qark). Në Veri dhe në Lindje, në lartësitë mbi 600 m, reshjet do të jenë në formë dëbore.

Image

Temperaturat

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 0 / 9 °C

në vendet e ulëta: 2 /9 °C

në vendet malore: -5 / 7 °C

Era

Të martën era pritet të fryjë mesatare deri e fortë, sidomos në bregdet dhe në terrenet e larta malore. Gjatë gjysmës së dytë të ditës së nesërme ajo do të pësojë një dobësim gradual.Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco