Hakerat publikojnë kontigjentin e MEMEX, mes emrave edhe Elisa Spiropali

Hakerat publikojnë kontigjentin e MEMEX, mes emrave edhe Elisa Spiropali

14:32, 03/10/2022
A+ Aa A-

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali rezulton në mesin e emrave të dyshuar si të përfshirë në veprimtari kriminale apo të dyshuar kontingjentë, në dokumentet e publikuara sot nga “Homeland Justice”.

Kushdo që e ka sistemin, përmes një kontrolli te thjeshtë mund të gjejë edhe emrin e ministres në këtë listë. Emër, mbiemër, numër ID, foto, data dhe vendi i lindjes shfaqen në dokument për rreth 90 mijë qytetarë të dyshuar.

“Homeland Justice” ka publikuar të gjithë informacionin policor në sistemet e mbyllura për personat e dyshuar si të përfshirë në veprimtari kriminale apo të dyshuar kontingjentë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lapraksi03/10/2022 18:52

Kjo bushtra e rilindjes ben çdo gje qe ti thote ai legeni i gjate edhe prosti del bushtra.

Daj Jaku03/10/2022 15:14

Spjerdhopalla drejtoreshë e doganës vidhte për vete dhe kish kapur shifrën 20 milionë €. Edvini i pakënaqur që nuk po i shkonin paratë, dërgoi nëndrejtor te dogana prokurorin me përvojë Z. Sh. Profesionisti me përvojë hetimore e zbërtheu skemën e hajdutërisë të idjotes Spiropalla brenda javës dhe shifrën 20 milionë të vjedhura prej saj. Edvini e thirri spiraopallën shtatzanë, në prani të nëndrejtorit prokuror dhe e degjeneroi. Kur do ta pjellësh atë Alen Delonin? E kam vajzë… Brigit Bardo (këtë të fundit e shtova unë Daja). Më sill nesër dorëheqjen me sebepin e pjelljes bashkë me kusurin e vjedhjes, përndryshe nuk e imagjinon se ç’të pret. Kusuri ishte 15 milionë dorëzusr Edvinit. Që këtu mori dhenë lajmi i vjedhjes së 5 milonë € në doganë për Spiropalin, ndërsa 15 milionët e dorzuara Edvinit u harruan. Ndërsa Edvini e “fali” Spiropallën që e kuptoi dhe e ndreqi gabimin, prandaj mbas pjelljes e gradoi ministërleshë si dhe bythlëpirësen e tij numër një. Këtu filloi legjenda e Skënderbeut, por konkurrenca është e madhe dhe Spiropalla është në krizë për legjendën e re të Zeusit nga bythlëpirësja tjetër e talentuar, ndërsa të tjerat janë vënë në garë.

Shto koment

Denonco