FOTOLAJM/ Ambasadorja Kim takohet me aktivisten Evi Kokalari

FOTOLAJM/ Ambasadorja Kim takohet me aktivisten Evi Kokalari

12:40, 25/09/2021
A+ Aa A-

Në kuadrin e takimeve me qytetarë, ambasadorja amerikane Yuri Kim u takua sot edhe me Evi Kokalarin, shkruan Koha Jonë.

Kokalari është një aktiviste republikane, mjaft aktive në skenën politike në SHBA. Ajo njihet si një përkrahëse e figurave kryesore republikane si Donald Trump dhe Richard Grenell. Kokalari shihet në krahun e tyre në disa raste.

Image

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lali25/09/2021 14:41

Ky eshte lajm per ti bere jehone..... jo karagjozlliqeve te 'ftoktoreve' te berishes. Evi Kokalari po ta shihni nder vite ka mbrojtur me dinjitet interesin shqiptar dhe ka kontribuar per te

Emri25/09/2021 13:54

E ka kap inoti

Shqiptari25/09/2021 13:04

EVI KOKALARI ESHTE DEMOKRATE, ESHTE E DJATHTE, ESHTE PATRIOTE QE E DO SHQIPERINE PRANDAJ DUHET TE JETE OSE DEPUTETE E PARTISE DEMOKRATIKE NE PARLAMENTIN SHQIPTAR OSE AMBASADORE E SHQIPERISE NE SHBA!!! MESAZHI ME I QARTE I AMBASADORES YURI KIM PAS KTHIMIT NGA SHBA DHE PAS TAKIMIT TE FUNDIT ME LULUSH BASHEN E NGUJUAR TEK SHQUP, ESHTE AJO MEME QE KA PUBLIKUAR I MADHI GENC SEJKO. AJO ESHTE POLITIKA E VERTETE AMERIKANE SOT! MINISTRESHES AZIATIKO-AMERIKANES AMBASADORESHES DHE QEVERISE AMERIKANE SOT NUK I INTERESON FARE, PO FARE, FARE PD APO OPOZITA, POR VETEM LULUSHI!!! SEPSE DUKE MBAJTUR LULUSHIN DHE GAZRAT E TIJ NEN SQETULLEN DHE TUTELEN E KIMETES, PARTIA DEMOKRATIKE ZVOGELOHET ME 25%, OPOZITA SOT ESHTE E PERCARE DHE E SHPARTALLUAR DHE KESHTU REGJIMI I SATRAP SULLTAN SALEPIT TE SURRELIT ESHTE I GARANTUAR TE PAKTEN KETO 4 VITE!!! KJO VEPRIMTARI ANTI-SHQIPTARE E KIMETES DHE DASH NE MBROJTJE TE NJE REGJIMI KRIMINAL NARKO-FASHIST, E BEN IMEDIATE DHE URGJENTE BASHKIMIN E TE GJITHE DEMOKRATEVE SHQIPTARE, INTELEKTUALEVE ME DHE PA PARTI, E TE GJITHE OPOZITES SE VERTETE NE NJE FRONT TE VETEM PATRIOTIK ANTI-MAFIOZ, ATDHETAR PER TE SHPETUAR DEMOKRACINE SHQIPTARE!! KY BASHKIM TE BEHET SA ME SHPEJT, PERPARA SE SA SHQIPERIA TE JETE KATANDISUR SI AFGANISTANI APO HAITI!!! KJO ESHTE DHURATA E FUNDIT E SOROSIANEVE AMERIKANE NE PUSHTET!!! SHQIPERIA NUK KA NEVOJE PER NJE QEVERI DHE PUSHTET TE AMBASADOREVE AMERIKANE!!! FUSHATA ME E MIRE QE NJE FORCE POLITIKE MUND TE BEJE TEK POPULLI SHQIPTAR, AJO QE KA ME TEPER RENDESI DHE KRIJON BESIM TEK NJEREZIT DHE VOTUESIT, ESHTE PREZANTIMI I NJEREZVE E PERSONALITETEVE DHE JO I PROGRAMIT POLITIKO-EKONOMIK I PARTISE. PRANDAJ DUHET PATJETER QE PD-JA E NESERME DHE CDO PARTI POLITIKE SHQIPTARE, TE VENDOSIN ME STATUT SISTEMIN E PRIMAREVE NE CDO ASPEKT SELEKTIV DHE KANDIDIMI TE CDO NIVELI ORGANIZATIV TE STRUKTURAVE TE PARTISE.

Shto koment

Denonco