US Ambassador Kim urges Albanian law enforcing agencies to be smart in the fight against traffics

US Ambassador Kim urges Albanian law enforcing agencies to be smart in the fight against traffics

12:40, 21/07/2021
A+ Aa A-

US Ambassador to Albania Yuri Kim sent a message to the Albanian law enforcing agencies, asking them to be smart and ruthless against the illicit traffics and other forms of crime.

Kim was speaking from Kakavija, Albanian-Greek border crossing point, where she joined Greek Ambassador Sophia Philippidou and Albanian Minister of the Interior Bledi Çuçi.

Kim said safe borders are important not only to Albania and its neighbors but also for the global safety, United States included. Ambassador Kim said the United States will continue to stand by Albania’s side.

“The recent seizures at the border are good indicators that the equipment that we have donated and the training that we have provided are having a positive impact. Trafficking in potential weapons of mass destruction material, illicit narcotics, terrorism and transnational crime have a common axis, they are driven by criminal elements who are clever and ruthless”, Kim said.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Nje qytetar qe po plas.21/07/2021 18:41

Kjo ambasadorja paska shkuar ne te njejten shkolle me Nard Ndoken.

N21/07/2021 14:06

Zonja ambasadore i thua hajdutit kape hajdutin,i thua kriminelit kape kriminelin.Për 8 vjet se ka bërë këtë punë do e bëj tani?.Me ndihmen tuaj zonja ambasadore hajdutet dhe pushtetatet qe vjedhin këtë popull të vuajtur ndihen të qetë.

Shqiptari21/07/2021 13:55

PO PSE DERI TANI KANË QENË BUDALLENJ POLICËT E SHQIPËRISË?!!!! PO PËR KRIMINELËT QË NË BASHKËPUNIM ME KRIMINELËT NË QEVERI QË BLENË VOTAT, SHKELËN LIGJET DHE BËNË KËRDINË MBI BUXHETIN E SHTETIT, A KE NDONJË LLAF MOJ ZNJ. KIM?

Shqiptari21/07/2021 13:22

NUK KA NEVOJË PËR SHUMË ZGJUARSI APO TRIMËRRI PËRBALLË KRIMIT, POR SIDOMOS PËRBALLË KRIMIT DHE KRIMENELËVE SHQIPTARË! MJAFTON QË ATYRE T'IU PRITEN LIDHJET ME POLITIKANËT E RILINDJES! MJAFTON QË TË ARRESTOHEN EDVIN RAMA, ERJON VELIAJ, ARDI VELIU, ARBEN AHMETAJ, DAMIANËT, BELINDAT, ÇUÇËT, RUÇËT, SPIROPALËT, BEQAJT, MAMUTHËT DHE TË GJITHË BANDITËT NË PUSHTET, NË QEVERI DHE NËPËR BASHKITË E SHQIPËRISË!! MJAFTON QË KRIMINELËT NË QEVERI DHE ME PUSHTET TË MOS MBËSHTETEN DHE TË MOS PËRKRAHEN MË NGA AMBASADA E SHBA, BE DHE OSBE!!! MJAFTON QË TË HIQET DORË NGA STABILOKRACIA ANTIDEMOKRATIKE, ANTILIGJORE DHE ANTIKUSHTETUESE DHE TË HIDHEN SYTË TEK RIVENDOSJA E DEMOKRACISË SË VËRTETË DHE SHTETIT LIGJOR!!! MJAFTON QË POLITIKA AMERIKANE DHE EVROPIANE TË SHKËPUTET NGA AXHENDA E XHORXH SOROS!!! POLICËT E NDERSHËM SHQIPTARË NUK KANË PËRBALLË KRIMIN POR KANË PËRBALLË KRIMINELËT ME PUSHTET!

Shto koment

Denonco