Krijohet koalicioni ‘Aleanca’/ Ja marrëveshja e radhës mes partive politike për zgjedhjet e 25 prillit

Krijohet koalicioni ‘Aleanca’/ Ja marrëveshja e radhës mes partive politike për zgjedhjet e 25 prillit

20:39, 24/02/2021
A+ Aa A-

Në orët e fundit të afatit për tu regjistruar në KQZ për zgjedhjet e 25 prillit, është paraqitur edhe koalicioni parazgjedhor ‘Aleanca’ i përbërë nga tetë parti.

Koalicioni ‘Aleanca’ do përfshijë, Partia Aleanca për Barazi dhe Drejtësi Europiane, Partia me Aftësi të Kufizuara të Shqipërisë, Partia Lëvizja Punëtore Shqiptare, Partia e Reformuar Demokratike Shqiptare, Aleanca Demokratike Shqiptare, Aleanca për Demokraci dhe Solidaritet dhe Partia për Mbrojtjen e të Drejtave të Njerëzve. 

    © SYRI.net

    Lexo edhe:

    Komentet

    Shto koment

    Denonco