President Meta calls for investigation over 'ndragheta ties in Albania

President Meta calls for investigation over 'ndragheta ties in Albania

13:17, 23/01/2021
A+ Aa A-

Albanian President Ilir Meta has spoken for the first time about the intercepted conversation of Italian mobsters, where the names of an Albanian minister and Mayor of Tirana have been mentioned. Meta said that everything that has to do with Albania in this investigative file should be followed by local institutions.

“The problem of money laundering is known by all and confirmed by many international institutions which evaluate or categorize countries in this regard and all issues that refer to the latest development in Italy for everything that has to do with Albania should be followed by our institutions”

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari23/01/2021 14:24

POSHTE NARKO-BANDA MAFIOZE HAJDUTE DHE KRIMINALE "RILINDJA"!!! ESHTE E VERTETE, QE DUHET HETIM. POR VETEM NGA ANTI-MAFIA ITALIANE DHE CIA AMERIKANE, JO NGA SPAK, BKH APO NDONJE PROKUROR SHQIPTAR! As mos shpresoni qe ky SPAK, qe eshte sot, te nxjerre ndonje gje!!! Ata jane kembe e koke vegla te Rames! Mos u lodhni kot ju te opozites sot! Neser kur te vini ne pushtet shkrijeni kete SPAK komplet, te mos kete asnje shqiptar, sepse jane si virusa, infektojne gjithcka dhe zevendesojini vetem me prokurore dhe hetues te huaj!! Ata te SPAK duhen shkarkuar qe te gjithe dhe duhen arrestuar per shperdorim detyre, bashkepunim ne krim, fshehje dhe mbrojtje te krimit dhe krimineleve!!! Ky SPAK qe eshte sot nuk ia vlen, ata jane pjese dhe bashkepunetore te krimineleve ne pushtet, me pushtet dhe pa pushtet!!! Ky SPAK e tregoi me vepra dhe me fakte konkrete qe eshte thjesht nje SNUK!

Shto koment

Denonco