Lajmi i fundit

FOTO/ Dy tërmete tronditin juglindjen, panik te banorët

Rama, dalje urgjente në orën 13.00/ Do shpallë luftën kundër Gjermanisë?!

Rama, dalje urgjente në orën 13.00/ Do shpallë luftën kundër Gjermanisë?!

12:27, 15/07/2020
A+ Aa A-

Ditën e djeshme Bundestagu gjerman ka lëshuar një nga deklaratat më të ashpra kundër nje qeverie dhe maxhorance në Shqipëri që nga vendosja e pluralizmit në vend. 

Kryeministrit Rama i është kërkuar pa gjuhë diplomatike, që të votojë marrëveshjen e 5 qershorit pa i prekur asnjë presje dhe të mos ecë përpara me ndryshimin e Kushtetutës. Përndryshe, përparimi i procesit të vendit drejtë BE-së, do të bllokohet për një kohë të pacaktuar dhe faturën do ta paguajnë Shqipëria.

Këtij paralajmërimi të fortë Rama ju përgjigj ditën e djeshme nëpërmjet Taulant Ballës, i cili nuk guxoi që të zinte të përmendte Gjermaninë, por ngriti alibinë se ndryshimet kushtetuese po bëheshin për të mirën e vendit.

Ditën e sotme menjëherë pasi Komisioni i Ligjeve miratoi në parim ndryshimet në Kodin Zgjedhor, sipas draftit të dakordësuar më 5 qershor, ka reaguar edhe Edi Rama i cili ka paralajmëruar një konferencë të jashtëzakonshme në orën 13.00

“Shumica jonë në Komisionin e Ligjeve sapo votoi draftin e dakordësuar në 5 qershor me opozitës jashtëparlamentare! U votua pa konsensus sepse o pozita parlamentare vijon ta kundërshtojë marrëveshjen për mosdepolitizimin e admin.zgjedhore, kërkuar si kusht nga LBPD! Për më shumë në 13.00 live!”, shkruan Rama.

Për çfarë do të flasë pas pak kryeministri; do të tërhiqet përballë ndërkombëtarëve të cilët i “preu në besë”, apo do t'i shpallë luftë atyre dhe Gjermanisë në veçanti?!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Bobi16/07/2020 17:12

Magari se , nel così detta l'Europa esistevano 10 Edi Rama.

Kosovari15/07/2020 18:43

Jemi o biri Anetes, q.... motren beje 97, mos e rruaj

kadri hasbiu15/07/2020 17:44

po e th dhe mece halja ke artur zheji qe ram mostra eshte fanar ndricues po mer shembull dhe amerika dhe edvin mostra fluturon me pras ne byth po per lesh do e cojn se dhe ytat fanar ndricues ishte dhe e tehoqen zvarr per se vdekuri po ram mostren do e terheqin zvarr per se gjalli ptuuuuu far e keqe se keni 75 vjet qe vetem te keqija i beni ketij populli

Ridhjeresi15/07/2020 13:06

Edvin Hoxha e mprhu shpaten dhe njehere-o per situaten...

Arberi 15/07/2020 13:05

Do bohet ngjalë do sperdridhet si ato kurvat ose po flet me Moskën në tel po kërkon garanci.

Edi15/07/2020 12:52

Mprihe mire shpaten o kumandar,tregoju vendin imperialisteve , beje Albanistanin fanar ndricues.. Beje OSBE ne sic bere kete mutvend,t'a mesoje Merkeli c'mund te arije te beje nje "Lider i vertete" boteror per zhvillimin e botes.

Kosi15/07/2020 12:50

Te gjithe bashke jane Berisha, Rama, Meta, Basha... Berisha dhe Basha kane 7 vjet qe luftojne kunder Gjermanise.

Edi15/07/2020 12:49

Mprihe mire shpaten o kumandar,tregoju vendin imperialisteve , beje Albanistanin fanar ndricues.

lushingabarbullushi15/07/2020 12:35

I plasi shum Ramsit per nderkombtaret! Ai po kerkon perseri borxh pervec atyre qe ka marre... sepse e konsideron si biznes punen e kryeministrit. Ashtu sic veproj si kryebashkiak.

Shto koment

Denonco