VIDEO/ Të shkarkohet Ardi Veliu

VIDEO/ Të shkarkohet Ardi Veliu

15:56, 29/05/2020

Kreu i Policisë së Shtetit Ardi Veliu i njohur si, taksixhiu i Klemend Balilit, sot është përfshirë në një skandal të padëgjuar më parë.

Duke u përpjekur të justifikojë dhunën shtazarake të 4 policëve ndaj një adoleshenti, sot Ardi Veliu duke raportuar në Komisionin e Sigurisë në Kuvend, ka nxjerrë një video, që gjoja mamaja e djalit të dhunuar, luante me pistoletë në dorë.

Por videoja e bërë publike nga Veliu, ka rezultuar se ishte pjesë e një filmi ku luan edhe Zaida Ccobo, mamaja e djalit të dhunuar

Pas skandalit ku është përfshirë Ardit Veliu, kanë nisur dhe kërkesat për shkarkimin e kryepolicit.

‘Kërkojmë dorëheqjen e Ardi Veliut.

Ardi Veliu justifikoi sot dhunën ndaj minorenit duke nxjerrë një video të jëmës me pistoletë. Duke thënë se ‘shih nga ca familje vjen’. Tani del që e jëma ka qenë duke luajtur në një film’, shkruan në Facebook Genc Sejko.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Leonsio29/05/2020 17:04

Ky maskara polic , duhet burgosur urgjentisht , kjo eshte fytyra e policise se Lleshit dhe Rames ... turp

Eddie29/05/2020 16:43

Kush eshte ky qe permend familjet e te tjereve, edhe sikur gjithcka te ishte e vertete ne ate video, me cte drejte del ky njeri me meungesa te theksuara inteligjence qe shprehet ne fytyren e tij prej provinciali te pa gdhendur, nje zyrtar i larte shteti qe nuk kombinon dot levizjen e nofullave kur i duhet te flase 3 fjale para nje audience, Po ju ore gazetare qe keni mundesi te shpreheni para publikut perse nuk e kryqezoni kete ordiner qe te jape dorheqen menjehere,

Ana29/05/2020 16:39

Mjer ne ca shteti kemi ca policie ca kryepolici kur s di ky nga vijn keto vidio qe jan pjes e punes se te tjereve kur paragjykon njerezit ky drejtus eshte skandaloze?!duhet te japi doreheqjen menjeher se qenka krye injorant!keshtu eshte njerezit e zot specialist te policis rrin pa pune dhe ne krye jan te till te paafte!

Gimi29/05/2020 16:38

Njerëz të pa ftyrë.Deri ku arrin poshtërsia.O Zot na ruaj.

Gjushi29/05/2020 16:35

Nje zyrtar i larte i policise se shtetit me te tilla veprime e justifikime i ngjan nje rrugaci ordiner dhe nuk meriton te drejtoje policine e shtetit.

Auror29/05/2020 16:33

policet e Edvin Kristaq Rames kane erigjine nga bandat e baballareve sigurimsa, bemat e te cileve me mire i dine ata qe vuajten e menduan per demokracine e lirine e Shqiperise kunder shkaterrimtareve te monumenteve kombetare. Pushteti komunist mashtroi me filma edhe boten. Po ne ate rruge qorre ecen sot pushteti hajdut i Ramave, Ballave, Veliajve Rruceve, Gjiknureve, Spiropaleve etj. etj.

Gj te shka29/05/2020 16:25

Te shkarkohet,velia

Shto koment

Denonco