'Nuk di gjithçka si Lubonja'/ Analisti i përgjigjet Ramës: Vazhdon të marrësh vendime në kurriz të shqiptarëve

'Nuk di gjithçka si Lubonja'/ Analisti i përgjigjet Ramës: Vazhdon të marrësh vendime në kurriz të shqiptarëve

17:05, 04/04/2020
A+ Aa A-

Analisti i njohur Fatos Lubonja i kthen përgjigje kryeministrit Edi Rama, i cili dje i ftuar në "Zonë e Lirë", teksa u pyet për ecurinë e Koronavirusit në vend, u shpreh se, kjo është një gjë që i takon specialistëve dhe se ai nuk do të flasë për gjithçka siç bën Lubonja. 

Përmes një reagimi në Facebook, analisti i kujton Ramës deklaratën e tij në "Opinion", më 12 mars, ku teksa merrte rolin e epidemiologut shprehej se karantina nuk e pengon përhapjen e virusit.

Reagimi i plotë i Fatos Lubonjës:

Edi Rama, i pyetur nga Arjan Cani mbi ecurinë e coronavirusit në javën e ardhshme u pergjegj se nuk mund të jepte përgjigje, se këtë e dinë specialistët, e se s’donte të bënte si Fatos Lubonja që flet për gjithshka.

I përgjigjem Edi Ramës se sa herë kam folur për koronavirusit i jam referuar specialistëve të ndryshëm, (duke venë në dukje madje edhe kontradiktat midis tyre) e nuk kam bërë si ai që në 12 mars ka bërë epidemiologun dhe virologun duke deklaruar se karantina nuk e pengon përhapjen e virusit.

Do të ishte mirë që kjo përgjigje të ishte shenjë se vërtet Kryeministri ynë ka reflektuar për atë se duhen dëgjuar edhe specialistët për vendimet që merr, por kam frikë se kjo ishte thjesht një batutë për të denigruar një gazetar, e se ai do vazhdojë të marrë vendime në emër interesash të tjera nga ai i qytetarëve (jo vetëm përsa i përket krizës dramatike të koronavirusit) duke shpërfillur sa interesat e qytetarëve edhe opinionet e mediave apo specialistëve që flasin në emër të interesave të tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Onkezmi06/04/2020 16:32

Po mirë,kur të jetë në burg imorali,kush do ja çojë atje drogën...?! ...besoj kryeservili dhe injoranti Balla,Hametaj,si idiot i financave,apo 'mëndjendritura',Spiropali...

Shqiptari04/04/2020 19:14

LUBONJES TI O PLEHRE, I HA ATE QE THUHET: I HA MUTIN! TI EDHE VETE E DI QE KE MARRE FUND! NE BURG DO TE PERFUNDOSH TI DHE BANDA RILINDJA! MOS U FSHIHNI PAS COVID-19! HIJENAT MEZI PO E PRISNIN KETE KOHE KOLERE! HIJENAT USHQEHEN VETEM ME KERMA! HIJENAT MEZI PRESIN QE PRETE E TYRE TE NGRODHIN E TI HANE! NUK DO TI SHPETONI DOT NDESHKIMIT POPULLOR! DJALLIT TE SURRELIT I DUKET VETJA SI I DERGUARI I ZOTIT!!! BURGU PO TE PRET O KRIMINEL! BURGU PO TE PRET O LAL PLEHU! BURGU PO JU PRET O RILINDAS TE QELBUR! BURGU ESHTE TEMJANI I VETEM PER DJALLIN E SURRELIT! O ZOT! CFARE SHPIFESIRASH! KUR DO TE ZHDUKEN KETA FELLIQESIRA! POR FILMIN ME TE NDRYRE, ME TE SHPIFUR DHE ME QESHARAK E XHIRON KRYETARI I BASHKISE DUKE DREJTUAR VETE MAKINEN ME KARROCERI TE BASHKISE, SHOFERI SI KRYETAR, 3 KAMERA NE SEDILJEN E PASME DHE 2 KAMERAMANE DHE OPERATORE QE E PRISNIN TEK SHTEPIA E "POPULLIT". LALI PLEHU ME MASKE SI ARUSH CIRKU, ZBRET NGA MAKINA DHE I SHPERNDAN VETE QESET ME ATO PAK USHQIME, QE NUK E KALOJNE 500 LEKE. VETE KRYETARI, PASI I KA ZHVATUR MILIONA EURO, PASI I KA VARFERUAR, PASI I KA VRARE, TANI MERR KAMERAT ME VETE DHE SHKON NE "SHERBIM" TE POPULLIT!!!! A KA PROPAGANDE ME TE POSHTER!!!??? A KA PROPAGANDE DHE MASHTRIM ME TE NDYRE???!!!! KETO POSHTERSIRA I BEN VETEM LALI PLEHU DHE SATRAPI I SURRELIT!

Korabi04/04/2020 18:57

Ky eshte trap .Efektet e droges, nuk mane mend pas dite se c'far ka then para dite.Keti dufet ti vije fundi bashke me koronen qe te shpetoj ky populle nga dy kto kolera

Shto koment

Denonco