Opposition chief Basha’s appeal to Albanians to reject Rama just like Europe did

Opposition chief Basha’s appeal to Albanians to reject Rama just like Europe did

12:31, 22/10/2019

Democratic Party chairman Lulzim Basha appealed to Albanian citizens to reject Premier Edi Rama just like European Union did by not giving the green light to open the membership negotiations.

Basha noted that Rama is the person that is holding closed the negotiations and quoted leaders of four countries on why EU decided not to open the talks with Albania.

''Despite Rama’s games to hide behind the propaganda, everyone sees the truth. He failed to approach us to Europe as he failed to improve the economy and fight corruption”, Basha wrote on his Facebook page.

“Albania deserves the opening of the negotiations. Albanians deserve the best. Alas, there’s someone that has become a barrier in this path. Europe rejected him, not it’s time for Albanians to reject him”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku22/10/2019 21:41

Ke 6 vjet që bën gam gam ndërkohë e drama majet e fryhet e vazhdon vazhdimin duke marrë të gjitha pushtetet, deri edhe Akademinë e Shkencave. Më thuaj të paktën një, vetëm një copëzë të voçkël që nuk e mori, që u zbyth nga llafet e tua, të "opozitçkës" (madje edhe opoziçkën e emëroi në parlament), të mediave, të analistëve, të dosjeve, të përgjimeve, të Bild, të VOA. Nuk e kuptoj dot më, përse vazhdon kot fare me të njejtën mënyrë, me të njejtin stil (të dhjefsha stilin), duke bërë deklarata, duke bërë paralajmërime serioze numër 1357 e në vashdim. Diktatori rrëzohet vetëm me dhunë, përndryshe qëndron deri sa ka jetë. Pa dhunë përfundon si neve me Ramizin që fup kthehet prapë dhe ndodhin vitet 97, gërdecrat, fup e drama, gjeneral lleshrat me gaz, me shkatërtime shtëpish të popullit, me krimin në qeveri, me arratisjen e popullit në masë, me shitjen e interesave të atdheut, ndërkohë ti me facebook facebyth.

Xufe22/10/2019 16:57

Edhe shqiptarët e kanë refuzuar zoti Basha ,por që t'a shporrim përfundimisht këtë neodiktator duhet të organizoni protesta të pa ndashme dhe të fuqishme sepse me deklarata nuk ikën ai, këtë e dimë të gjithë tashmë.

RAMAZANI22/10/2019 12:51

DUHET E KUNDERTA Z. BASHA E ASAJ QE THUA TI. E KA REFUZUAR POPULLI RAMEN PA E REFUZOI EUROPA.

Shto koment

Denonco