Ish kryetar FRESSH në Dibër ka një letër për Ulsi Manjën: Ti je vetëm një mashtrues ordiner...

Ish kryetar FRESSH në Dibër ka një letër për Ulsi Manjën: Ti je vetëm një mashtrues ordiner...

20:37, 22/06/2019

Elvis Kola një Inxhinier mekanik i lënë pa punë nga Rilindja dhe ish kryetar i FRESSH në Dibër ka shkruar në fecebook një mesazh të gjatë ku tregon të vertetën e kreut të komisionit të ligjeve Ulsi Manja.

“si perfundim, thonë që njeriun e karakterizojne në jetë dy gjera Ulsi....geni dhe shkollimi”. Ti si ke as njëren e as tjetrën, Suksese në jetë e thyfshit qafën sa më shpejt”, shkruan Kola në postimin e tij.

Ja postimi i plotë:

Me kujtohen ato dite te ftohta dimri, ku nen shijen e "hidhur" te cajit kamomil na flisje per rilindjen e famshme qe mezi po e pritnim. Po Ulsi po, e teksja e mendoj thelle thelle, kishit pasur te drejte. Rilinde ti, familja jote me vellezer, kusheri e dhendure, e lloj lloj soj e sorollopi qe te lepihej asokohe. Peshtyve keqazi mbi cdo familje socialiste te ndershme. Peshtyve keqazi mbi çdo te ri e te reje qe te falen rinine, qe ti te behesh deputet, e qe te na mesoje per 6 vite sesi te behemi "berbere"...duke mos e "ruar leshin fare".

TURP TE KESH. Uroj qe sado budalla qe te jesh ti dhe ai prijesi yt i rilindjes, te mos kete pas jush ndonje budalla tjeter qe do t'ju admiroje. Mashtrimet tuaja e te rilindjes tate te famshme, mund te jene levorja e shume gjerave, por jo thelbi i tyre. Suksesi ka nje emertim te vetem Ulsi derdimeni..."mos u tall me miellin e gjermonit", siç ka edhe deshtime nje formule te tijen...te jesh rilindas ne kohen tate dhe te skenderbeut te Elises. Nje "shaka" gjermone, nuk ka shume lidhje me te qeshuren...te jesh i sigurte. Ata qe dine te flasin, flasin shkurt Ulsi. TI JE VETEM NJE MASHTRUES ORDINER. E si perfundim "Thone qe njeriun e karakterizojne ne jete dy gjera Ulsi...geni dhe shkollimi". Ti ske as njeren dhe as tjetren. Suksese ne jete, e thyfshit qafen sa me shpejt.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Malo22/06/2019 22:58

Pak i paska thene ketij plehre, berberit te leshit te Rilindjes

jas22/06/2019 22:15

fiks mor djale qafen e thyfshin zagaret e peshtyre

Shto koment

Denonco